Looxcie 2 – miniaturowa kamera Bluetooth

Looxcie 2
Ostatnio wspominałem już o kilku miniaturowych kamerach dla sportowców. Na przykład wodoodpornym modelau ATC Mini czy aluminiowych Contour. Tytułowe urządzenie Looxcie 2 jest trochę inne. Kamera nie nagrywa w HD, ale ma zaledwie 84 milimetry długości, waży 22 gramy i można ją podłączyć do iPhone’a czy komórki z Androidem przez Bluetooth.

Rozczarowuje tutaj rozdzielczość nagrania, zaledwie 640 x 480 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Oprócz tego wszystko jest bardzo ciekawe. Szczególnie jeśli ktoś szuka kamerki do nagrywania materiałów na vlog czy do portali społecznościowych. Kamerę Looxcie 2 można podłączyć do iPhone’a lub komórki z Androidem przez Bluetooth i korzystając z darmowego oprogramowania LooxcieCam używać telefonu jako wizjera kamery. Główne funkcje pojawiają się na ekranie smartfona, widać na nim też obraz z obiektywu.

LooxcieCam

W zestawie z kamerą jest jeszcze klips do zawieszenia za ucho, mini statyw i rzep do montowania np. na kasku rowerowym. Nagrane materiały nie mają zbyt powalającej jakości i mówiąc szczerze posiadacze iPhone’a nagrają lepsze filmy wbudowaną kamerą. Tylko czy ktoś odważyłby się zawiesić tak drogi telefon do kasku?

Looxcie 2 jest dostępny póki co w Japonii. Producent oferuje dwie wersje:

  • LX2-001-JP (4GB) za 19800 jenów,
  • LX2-JP-002 (8GB) za 24800 jenów.

To około 900 i 1130 złotych. Nie mało jak za kamerę rozdzielczości VGA. Nawet tak niewielką.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.