Mówi, że w życiu dziecka najważniejsza jest zabawa. Na pytanie: „A kiedy trzeba ją przystopować?” odpowiada szybko i bez wątpliwości: „A po co stopować?”.

Maciej „ZUCH” Mazurek, to rysownik i jeden z najlepiej rozpoznawalnych w Polsce blogerów. Przede wszystkim to jednak mąż i ojciec.

W ramach cyklu Niezwykli Ludzie, który znajdziecie na blogu, ale głównie na moim kanale YouTube, miałem okazję porozmawiać z nim nieco dłużej. Chciałem to zrobić od bardzo dawna. Zawsze lubiłem komiksy ZUCHa, ale od pewnego czasu przykuł moją uwagę swoimi treściami związanymi z rodziną, wychowaniem dzieci, rolą ojców w życiu dzieci itp. Pytam go więc o to jak stworzył swój blog i skąd wziął się ZUCH, ale tylko, by uśpić jego czujność. Tak naprawdę interesuje mnie jego życie prywatne…

Maciej z żoną promują bardzo zaangażowany model wychowania dzieci, w którym silna więź rodzi się powoli, wymaga czasu i pracy, ale procentuje.

hania-mazurek-z-mama

Jeśli pamiętacie materiały na temat moich rodziców, to wiecie, że zostałem wychowany w ogromnym szacunku do dziecka, cierpliwości i radości. Patrząc na to jak Maciej rozmawia ze swoimi dziećmi widzę te same elementy.

O ile maluszek roczny czy dwuletni, to fajny słodki bobas, dopóki nie płacze, o tyle dziecko które ma 6, 8 czy 9 lat, tak jak mój Szymon, to już jest partner intelektualny

– mówi Maciej w rozmowie ze mną, a dowody na to widać w jego relacjach z dziećmi.

Podglądałem ZUCHa w pracy, gdy prowadził zajęcia z tworzenia własnej gry planszowej dla dzieci i ich ojców i momenty, w których syn i córka podchodziły do niego porozmawiać, były niesłychanie przyjemne. Widać było silną więź, ale przede wszystkim zainteresowanie drugim człowiekiem, chęć dyskusji i wspominany szacunek.

Rozmawiam o tym z Maciejem w drugiej połowie materiału, a w pierwszej poznacie historię powstania ZUCHa, budowania tej marki oraz początków blogosfery z czasów, gdy zamiast Facebooka używaliśmy Naszej Klasy, a o zarabianiu na blogowaniu nie myślał jeszcze prawie nikt.

Zapraszam.

 

Jeśli chcecie wesprzeć pozytywne nastawienie, zajrzyjcie na Patronite.

 

Macieja „ZUCHa” Mazurka znajdziecie na jego stronie oraz kanale YouTube.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.