W tym odcinku podcastu Masa Kultury pada wiele poważnych, a nawet skandalicznych stwierdzeń. Ale jest też konkurs!

Michał uważa, że Lord Vader jest już za stary na dzisiejszą popkulturę, a tak w ogóle to Star Warsy wcale nie są aż takie fajne. Obaj nie jesteśmy jakimiś super-hiper-mega fanami Gwiezdnych Wojen, ale mi oldschoolowy hełm lorda wcale nie przeszkadza. Owszem, świeci się jak wypolerowany Polonez, ale w odpowiednim kadrze nadal działa. Michał ma inne zdanie.

Ja z kolei odnajduję reinkarnację Hitlera. Przynajmniej w świecie popkultury. Jest nią Adam Sandler, najbardziej szkodliwym społecznie twórca kina masowego. Pod przykrywką filmów familijnych sprzedaje on najbardziej paskudne stereotypy. Uprzedmiotawia kobiety, wyśmiewa niepełnosprawnych czy osoby nie pasujące do jego wzorca „normalności”. A dzieci jego bohaterów są wychowane na małych psychopatów. Takie tam przyjemne kino dla całej rodziny.

Momentami robi się negatywnie, a jak wiecie ja brzydzę się obecnie negatywnymi emocjami. Dlatego dla wyrównania mamy dla Was również konkurs. Co prawda do wygrania jest poradnik jak zostać dyktatorem, ale nie musicie przecież z niego korzystać jeśli nie chcecie…

Oprócz tego:

  • Batman Arkham Knight i odpowiedź na pytanie czy da się w tę grę grać na PeCecie?
  • Secret Hitler czyli gra imprezowa w stylu Mafii, ale z Hitlerem.

Jest też oczywiście Tom Cruise! U nas zawsze jest Tomek.

 

Za montaż wersji wideo tego odcinka dziękuję Pawłowi Kuzie, którego znajdziecie na YouTubie.

Poniżej podcast audio, który znajdziecie też oczywiście w swoich odtwarzaczach.

POBIERZ MASA KULTURY – DYKTATOR VADER
 

Zapraszamy na naszą wypasioną Grupę na FB!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.