Come with me if you want to listen! W nowym odcinku podcastu Masa Kultury rozmawiamy poważnie o konwergencji mediów na przykładzie Gry o tron, Łowcy Androidów i innych oraz mniej poważnie o filmie Terminator Genisys, grze Her Story i innych. Zapraszam.

Michał Kowal:

Do it. Do it. Yes you can! Krzyczał do nas Shia Labeuf. Uwierzyliśmy mu. To śmieszne, bo myślałem, że nigdy nie uwierzę człowiekowi, który zagrał syna Indiany Jonesa. Bo kiedyś już mnie okłamał mówiąc, że Królestwo Kryształowej Czaszki to świetny film. Teraz jednak było w nim coś innego. Uwierzyliśmy, że możemy i nagraliśmy. I tak to powołaliśmy do życia 88. odcinek Masy Kultury.

Tym razem rozmawiamy o (uwaga nadciąga trudne słowo!) konwergencji mediów. Czyli wzajemnym przenikaniu się opowieści w różnych mediach. Brzmi mądrze, prawda? Na całe szczęście potem chamimy wasze uszy nowym Terminatorem: Genisys i gierką Her Story.

Hasta la vista białogłowo!

POBIERZ 88 ODCINEK PODCASTU MASA KULTURY

 

Zapraszamy na naszą wypasioną Grupę na FB!

Garść linków do różnych rzeczy, o których rozmawiamy:

W tle podcastu użyto muzyki Kevina MacLeoda (incompetech.com) Archiwum podcastów znajdziecie tutaj. Zapraszam też, do subskrybowania nas na iTunes.

A jeżeli chcecie coś mądrego to koniecznie sięgnijcie po książkę Henrego Jenkinsa – „Kultura konwergencji. Zderzenie starych i nowych mediów” (może i staroć, ale jeżeli jeszcze nie czytaliście to lektura obowiązkowa, tylko że zapomniałem o niej wspomnieć w dyskusji).

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.