MicroOLED – ekran mniejszy od monety

MicroOLED

Firma MicroOLED jest kolejnym producentem rozwijającym technologię OLED. W bardzo małych rozmiarach, ale o wysokich rozdzielczościach. Co powiecie na ekran wielkości paznokcia o rozdzielczości HD? Produkcja ma ruszyć niedługo pełną parą.

Pierwsze informacje o planach ostrego ataku na sektor OLED MicroOLED podawało w roku 2009. Dwa lata później firma jest gotowa do masowej produkcji swoich ekraników. Na starcie będą do wyświetlacze 9,6 milimetra o rozdzielczości WVGA – 800 x 480 pikseli. Producent dostał zamówienie na 10 000 takich ekraników. Wysyłka ma ruszyć w ciągu kilku miesięcy. Wyświetlacze pokażą obraz z jasnością 150 cd/m2 i 60 Hz. Będą zużywały 25 mW energii.

MicroOLED

MicroOLED pracuje już też nad małymi wyświetlaczami o wyższych rozdzielczościach. Firma jest w stanie wyprodukować w ciągu roku około 300 000 sztuk paneli o rozdzielczościach 1280 x 1024 pikseli.

Wykorzystanie? Na starcie profesjonalny sprzęt dla ochrony i optyka sportowa (na przykład elektroniczne lornetki do podglądania ptactwa). W przyszłości sprzęt medyczny, wojskowe gogle noktowizyjne, a kiedyś może nawet okulary z wbudowanym wyświetlaczem, zegarki z panelami OLED, a nawet coś jeszcze mniejszego, jak długopisy czy wisiorki. Przy rozmiarze 9,6 milimetra wszystko jest możliwe.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.