Mitra 3D – trójwymiarowy dźwięk

Mitra 3D

Wygląda na to, że dźwięk będzie kolejnym krokiem w stronę popularyzacji 3D… w każdej formie. LG ma już w ofercie kina domowe z dźwiękiem 3D. Na filmie w pełnej wiadomości widać z kolei mikrofon Mitra 3D mający dodać więcej głębi do fonii.

Poniższy film prezentacyjny był kręcony kamerami Canon 5D MKII i RED Epic. Dźwięk 3D zarejestrowano mikrofonem Mitra 3D Mic Pro.

Ścieżka audio jest w wersji RAW – innymi słowy nie była miksowana w żaden sposób w post produkcji. Rezultat jest moim zdaniem bardzo imponujący

– tłumaczy Vincent Laforet w opisie filmu na Vimeo.

Taki mikrofon kosztuje 995 dolarów (około 2800 zł). Wykorzystuje technologię nagrywającą realistyczny dźwięk bez względu na rodzaj wykorzystywanego sprzętu. Może to być profesjonalna kamera za kilkadziesiąt tysięcy złotych lub model amatorski. Ważne by miał złącza Mic/Line/XLR. Twórcy chwalą się, że różnicę w jakości będzie słychać z każdego urządzenia, czy to zaawansowanego systemu kina domowego, czy słuchawek podłączonych do zwykłego odtwarzacza mp3. Całość jest zasilana dwoma bateriami 9V, które pozwalają na pracę przez 12 godzin.

A oto jak mikrofon sprawdza się w filmie.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.