Multimedia Polska na sprzedaż?

Multimedia Polska

Po przejęciu Aster przez UPC, wkrótce na rynku telewizji kablowej w Polsce może dojść do kolejnej ciekawej transakcji. Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, Multimedia Polska może wkrótce zmienić właściciela.

Sprzedaż telewizji kablowej Multimedia Polska jest przesądzona – wynika z informacji Dziennika Gazeta Prawna. Według informacji gazety, udziałowcy zdecydowali o rozpoczęciu procesu sprzedaży. Wybrano także doradcę, który zajmie się transakcją – J.P. Morgan, który niedawno doradzał przy sprzedaży „n” francuskiemu Canal+.

O możliwości sprzedaży Multimedia Polska spekulowano od dawna. Udziałowcy sieci Multimedia Polska chcą transakcję zakończyć w pierwszej połowie 2012 roku. Sama spółka nie komentuje tych informacji oraz nie dementuje. Sieć Multimedia Polska jest trzecim operatorem telewizji kablowej pod względem liczby abonentów – 726 tys.

Według analityków kandydatem do przejęcia Multimediów Polska może być UPC Polska, która chce aktywnie uczestniczyć w konsolidacji polskiego rynku kablowego. Jednak na przeszkodzie może stanąć UOKiK. Dodajmy także, że UPC w ubiegłym roku zakończyła także transakcję zakupu sieci Aster. Zainteresowana może być także sieć Vectra, której nie udało się kupić Aster. Konsolidacją kablowego rynku zainteresowani są także Netia i T-Mobile.

Wpis pochodzi z serwisu Media2.pl.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.