Myszki, klawiatury i pady z telewizorami Samsunga?

Samsung Smart TV

Piętnując wolny rozwój czegoś co producenci nazywają hucznie „Smart TV”, a ja określam bardziej celnie mianem „Stupid TV„, często wspominam o tym, że drażni mnie brak wsparcia dla zwykłych klawiatur i myszek. Wygląda na to, że Samsung poszedł po rozum do głowy i doda taką funkcjonalność do swoich telewizorów sieciowych. Wraz z obsługą padów do gier wideo.

Koreański producent zapowiada wydanie paczki dla programistów SDK (Software Development Kit) w wersji 3.0 pozwalającej na tworzenie jeszcze bardziej zaawansowanych programów dla swoich Smart TV. Najciekawsze funkcje jakie doda zaktualizowane narzędzie to:

  • wsparcie dla zewnętrznych kontrolerów – myszki USB, klawiatury i pady do gier
  • reklamowanie aplikacji,
  • dodatkowe funkcje płatności.

Samsung chwali się, że jego platforma Smart TV zainteresowała już 25 000 producentów ze 140 krajów. Ilość aplikacji w usłudze nie rzuca na kolana jeśli porównać ją do oferty AppStore czy Android Market, ale wśród funkcji Smart TV jest zdecydowanie najlepsza.

Obsługa zwykłych klawiatur i myszek może znacznie ułatwić surfowanie po falach Internetu za pomocą otwartych przeglądarek w telewizorach Samsunga. Długo na to musieliśmy czekać, ale może teraz coś się ruszy.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.