Nagrywamy wszystko z pierwszej osoby

Firma ZionEyez pracuje nad gadżetem, który sprawi, że fani gier wideo obserwowanych z pierwszej osoby, będą mogli kręcić takie same filmy. To okulary z kamerą HD i komunikacją bezprzewodową.

Okulary ZionEyez powstają już od dłuższego czasu. Teraz na stronie producenta pojawiła się jednak cena, możliwość złożenia zamówienia przedpremierowego i możliwości techniczne szkieł.

Producent zapewnia, że mimo iż Ziony będą wyglądały jak zwykłe okulary (z lekką stylistyką na Ray-Bany), to nagrają materiał w rozdzielczości 720p na pamięć wewnętrzną o pojemności 8 GB. Dodatkowo będzie tu komunikacja bezprzewodowa za pomocą Bluetooth 3.0 oraz WiFi 802.11n, bateria pozwalająca na 3 godziny zapisu i złącze microUSB do jej ładowania.

ZionEyez 04

Producent tworzy swoje okulary głównie z myślą o mediach społecznościowych. Marzy mu się aktualizowanie profili nie tylko o zdjęcia, ale filmy pokazujące całe nasze życie. Nie wiem czy użytkownicy będą chcieli iść aż tak daleko, ale przynajmniej będą mieli taką możliwość.

Obecnie okulary kosztują w przed premierze 150 dolarów. Po 31 lipca cena wzrośnie do 200 dolców.

 

Źródło: ZionEyez

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.