Najbardziej ekologiczna Toshiba w grudniu

Toshiba Regza 32BE3
Telewizor Toshiba Regza 32BE3 ma być najbardziej ekologicznym odbiornikiem japońskiego producenta. Wszystko dzięki zastosowaniu Eco Chip, podzespołu dbającego o to, by w trybie uśpienia telewizor nie zużywał prawie w ogóle prądu.

Po wyłączeniu telewizora Toshiba Regza 32BE3 czerpie około 95μA energii elektrycznej. Wszystko dzięki ekologicznemu chipowi Eco Chip i wbudowanemu kondensatorowi. System odcina dopływ prądu i „czuwa” dzięki zebranej wcześniej energii. Dzięki temu w trybie spoczynku telewizor czerpie prawie tyle prądu, co po wyjęciu kabla z gniazda zasilania – nic. Mimo to telewizor można nadal włączyć standardowo za pomocą pilota. Czujnik odbierający jego sygnały „czuwa” dzięki energii zgromadzonej w kondensatorze.

Oprócz energooszczędnego systemu uśpienia Regza 32BE3 będzie też miała przycisk oszczędności prądu na pilocie. Pozwoli on na szybkie przejście między trybami 50% podświetlania i 75% podświetlania. System ma być nieco bardziej inteligentny niż zazwyczaj, dostosowując jakość obrazu do jasności podświetlania. Podobno dzięki temu jakość ma być niezmiennie doskonała bez względu na siłę diod LED.

Na deser w panelu będą też takie rozwiązania jak automatyczne przejście w tryb uśpienia po ustalonym czasie nie używania.

Regza 32BE3 ma czerpać około 45kWh co jest wartością około 27% mniejszą niż w poprzednim modelu z serii – Regza 32A2.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.