Najczęstsze problemy z telewizorami LCD

Zepsute LCD
Andrzej z Multi-blogu opisał kilka najczęstszych problemów z telewizorami LCD, na bazie informacji z serwisów RTV. Podobno z niektórymi z nich można poradzić sobie samemu, bez konieczności wysyłania odbiornika do naprawy. Więc jak naprawić zepsuty panel LCD?

W swoim wpisie Andrzej zwraca uwagę między innymi na:

Martwe piksele

Pojawiają się szczególnie w starszych typach odbiorników. Widoczne w postaci białego punktu lub wielokolorowego kwadracika na ekranie. Martwy piksel to piksel, który, mówiąc w skrócie, przestał wyświetlać sygnał TV. Ich eliminacja jest kosztowna i w zasadzie nieopłacalna – lepiej kupić nowy telewizor z gwarancją „zero martwych pikseli”.

Martwy piksel

Szumy w obrazie

Niektórzy właściciele telewizorów LCD mają problem z szumami lub liniami, wyświetlającymi się na ekranie w czasie gadania TV. Nie musi być to wada telewizora, a wynik zakłoceń odbioru przez inne urządzenia elektryczne, jak kuchenka mikrofalowa czu odkurzacz. Niektóre telewizory LCD są wrażliwe na działanie np. urządzeń do zdalnego sterowania dziecięcymi zabawkami – samochodami na baterie itp. W przypadku pojawienia się szumów w obrazie należu więc najpierw wyłaczyć inne urządzenia elektryczne w domu, a dopiero gdy to nie pomoże, zadzwonić do serwisu.

Rozmazany obraz

Tu również przyczyną nie musi awaria sprzętu TV. Bardzo często problem z obrazem wynika z poluzowania kabla podłączonego do telewizora.a

 

To tylko pierwsze przykłady z listy Andrzeja. Cały wpis przeczytacie na Multi-blogu.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.