Najlepsza prywatna sala kinowa w Europie jest w Polsce

Tytuł tego wpisu skopiowałem z informacji prasowej. Przyznaję się bez bicia. Ale pasuje do treści. Zobaczcie jak jeden z Waszych rodaków ogląda filmy i zazdrośćcie. Jest czego.

Kino domowe widoczne na zdjęciach otrzymało nagrodę CEDIA Awards 2015 w kategorii „Best Home Cinema – 40 000-100 000 funtów”. Do konkursu zgłoszono 120 projektów z 17 krajów. Najlepszy, zdaniem jury złożonego z przedstawicieli stowarzyszenia CEDIA, jest w Polsce.

Musieliśmy zaprojektować i dokonać instalacji bezbłędnej pod względem akustyki, dźwięku i obrazu. Co więcej to wokół kina powstał projekt całej rezydencji

– mówi Jacek Szul z firmy Art Cinema, która projektowała to kino domowe.

Instalacja objęła trzy pokoje, w których znajduje się między innymi stanowisko biletowe rodem z USA, bar z podglądem obrazu na telewizorze i wreszcie wyciszona sala kinowa z dwoma dużymi fotelami, narożnikiem, odpowiednim oświetleniem i oczywiście ekranem kinowym będącym sercem całego miejsca.

 

CEDIA (Custom Electronic Design and Installation Association) to międzynarodowa organizacja zrzeszająca ponad 3.500 firm zajmujących się projektowaniem i instalacją inteligentnych systemów oraz rozwiązań audio-wideo w domach. Każdego roku członkowie organizacji z regionu EMEA zgłaszają swoje najlepsze projekty, które następnie oceniane są przez panel niezależnych ekspertów. Nagradzana jest najwyższa jakość systemów oraz ich integracja i instalacja.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.