Nakładki 3D LG AG-F220 na okulary można już kupić. Ale są drogie

LG AG-F220 nakładki 3D

Podczas mojej relacji ze stoiska firmy LG na targach IFA 2011 wspominałem, że osoby noszące okulary korekcyjne, mogły chodzić po nim z wygodną nakładką na swoje szkła. Dobra wiadomość – będzie można ją kupić.

Nakładka widoczna na zdjęciu jest mała, super lekka i bardzo wygodna. Podpina się ją do zwykłych okularów za pomocą małej „klamerki”. Gdy nie jest ona potrzebna, to można ją odchylić do góry mając wtedy przed oczami wyłącznie szkła korekcyjne własnych okularów.

Takie rozwiązanie jest możliwe tylko w przypadku szkieł pasywnych. LG ma swoje panele Cinema 3D i tanie, lekkie oraz bezproblemowe okulary są jedną z ich największych zalet. Ten malutki gadżecik robił na niektórych dziennikarzach większe wrażenie niż płaskie telewizory HD.

LG AG-F 220

Nakładka ma kod AG-F220 i można ją już znaleźć w polskich sklepach internetowych. Jak na ironię jest droższa niż zwykłe okulary 3D. Kosztuje od 105 złotych za sztukę. Mówiąc szczerze to chyba jakieś jaja. Nie ma tu oprawki, a tylko plastikowe soczewki i klamerka. Całość jest tak banalnie nieskomplikowana, że prościej się już nie da. A kosztuje kilka razy więcej niż zwykłe okulary Cinema 3D.

Trochę to dziwne.

Ale sam gadżet jest świetny i jeśli kiedyś będzie kosztował tyle ile powinien (czyli kilka złotych), to go polecam. Szczególnie że szkła mają filtr UV, więc można ich używać jako zwykłych okularów przeciwsłonecznych.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.