NASCAR i golf w VR – rzeczywistość wirtualna nie tylko do gier

NextVR

Nie wiem czy golf jest sportem, który akurat chciałbym oglądać w rzeczywistości wirtualnej, ale nie ważne! Liczy się fakt, że VR wychodzi poza świat gier.

Firma NextVR dostarczy rozwiązanie techniczne dla stacji FOX Sports dzięki któremu rozgrywki w turnieju golfowym U.S. Open będzie można obejrzeć w nowy, cybernetyczny sposób… Oczywiście jeśli mieszkacie w USA.

W czasie rozgrywek na polach golfowych około 100-300 widzów dziennie będzie mogło założyć hełmy do rzeczywistości wirtualnej i obejrzeć w czasie rzeczywistym akcję rozgrywającą się wokół pięciu dołków na polu. Organizatorzy umieszczą na nim statywy z kamerami dostarczającymi obraz do systemu VR. Transmisja będzie też przekazywana na żywo do wyznaczonych miejsc w Nowym Jorku, Los Angeles i Vancouver.

Treści stworzone na potrzeby transmisji VR mają być udostępnione w serwisie NextVR i działać na sprzęcie Oculusa, Samsunga i Sony.

NextVR i FOX przeprowadziły już test VR w czasie serii XFINITY wyścigów NASCAR. Dwie kamery nagrywające obraz w 180 i 360 stopniach ustawiono wtedy w pit stopie i pomiędzy pasami. Transmisję z tych miejsc można było oglądać w rzeczywistości wirtualnej na żywo.

 

W czasie turnieju U.S. Open oprócz kamer dla rzeczywistości wirtualnej nad polami golfowymi będą latały też drony, po trawie będą jeździły zdalnie sterowane samochody z podczepionymi obiektywami, w dołkach znajdą się mikrofony, a uderzenia graczy będą nagrywane w 4K i z szybkością 1000 klatek na sekundę.

Oto telewizja XXI wieku!

 

Fot. NextVR

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.