nc+ – platforma n i Cyfra+ łączą się dzisiaj

nc+

O tym, że platforma n i Cyfra+ się łączą, pisałem już kilka razy. Dzisiaj poznamy szczegóły współpracy dwóch nadawców satelitarnych.

Cyfra i n’ka mają łącznie 2,5 mln abonentów. Celem połączenia, według nich, ma być zaprzestanie rywalizacji i skupienie się na dostarczaniu wysokiej jakości usług. Już dzisiaj zobaczymy jak to będzie w praktyce. O 10:00 w Warszawie odbywa się konferencja prasowa, na której poznamy szczegóły dotyczące platformy nc+. Ja jestem jeszcze w Amsterdamie, więc na konferencji mnie zabraknie, ale już teraz podaję o czym krążą plotki. Co zobaczymy w nc+?

  • Większa swoboda wyboru pod własny gust programów za które płacimy,
  • nowy sprzęt – dekoder MediaBOX+ HD Recorder dochodzący do listy innych – wsparcie dla 1080p, dwie głowice satelitarne, jedna DVB-T, dysk 500 GB, złącza USB, HDMI, SPDIF, LAN, SCART (informacje za SatKurierem),
  • pakiety od 39 zł miesięcznie,
  • 50 kanałów HD.
Mamy sytuację, o jakiej kibice marzyli, czyli cały futbol w jednym miejscu. Już nie ma dylematu czy Serie A, Liga Mistrzów, Liga Europy kontra liga angielska, hiszpańska, francuska czy Ekstraklasa. To jest wszystko razem w jednym miejscu. Mało tego, za chwilę będzie żużel, już jest NBA. Także jest co oglądać
– mówił Dariusz Tuzimski, szef kanału nSport.

Większościowym udziałowcem spółki jest Canal+ kontrolujący 51% udziałów. TVN będzie miał 32%, a UPC 17%.

Więcej szczegółów poznamy już dzisiaj. Zapewne zaktualizowana zostanie również strona nadawcy.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.