nc+ – pochodnie w rękach [aktualizacja]

nc+ Pochodnie w dłoń

Specjalnie nie pisałem nic więcej o platformie nc+, bo chciałem poczekać na reakcje odbiorców. Teraz już są one znane i mam jeden wniosek – ktoś zaraz rozpali pochodnie. AKTUALIZACJA – skontaktował się ze mną twórca profilu Anty NC+.

Platforma n i Cyfra+ przygotowywały się do połączenia od dawna. Gdy termin startu się zbliżał, dwaj nadawcy zaczęli również podkręcać atmosferę w mediach. Ja również dostałem zaproszenie na konferencję prasową, ale w tym czasie byłem w Amsterdamie na pokazie Toshiby. Nawet trochę się z tego cieszę, bo mogłem patrzeć na wszystko z boku, bez wyrobionego zdania. A jest na co patrzeć! Po prezentacji oferty Internet eksplodował charakterystyczną dla siebie skrajnością – zrobiło się gorąco.

Aktualnie oficjalny profil nc+ na Facebooku ma ponad 31 000 śledzących go osób. Z kolei profil Anty nc+ to już prawie 11 000 niezadowolonych odbiorców. Pojawiają się tam prześmiewcze fotki (np. 5 godzin oczekiwania na połączenie z infolinią), piętnowany jest sposób komunikacji firmy, która usuwa negatywne komentarze, co chwilę wyskakuje jakaś zabawna fotka porównująca ramówkę nowego nadawcy do Chytrej baby z Radomia czy karmy dla psów.

Możliwe, że twórcy chcą w ten sposób nakręcić popularność swojego forum. A może po prostu nie podoba im się oferta nc+. Zaraz po nieprzyjemnym traktowaniu przez nadawcę, to właśnie ramówka najbardziej wkurza Internautów. Mówią oni wprost, że jest za drogo, że kanały premium (np. Canal+ Sport) są dostępne dopiero w drogich pakietach, a nc+ nie oferuje możliwości dokupywania pakietów tematycznych. Biorąc pod uwagę, że sam nadawca obiecywał przed premierą rewolucje, to głosy wściekłości niektórych odbiorców są zrozumiałe.

Masakra. Jestem abonentem N-ki od 4 lat i do tej pory byłem bardzo zadowolony. Płacę 68 zł i mam wszystkie kanały N-Premium + HBO, jednak po tym jak zobaczyłem nową „lepszą” ofertę NC+, to się załamałem. Za podobny pakiet musiałbym zapłacić 199 zł. Poczekam jeszcze na „telefon od konsultanta” z ofertą specjalną, ale najprawdopodobniej się pożegnamy

– pisze jeden z nich.

Przedstawiciele nc+ są wyraźnie w szoku. Chyba spodziewali się noszenia na rękach, a nie rozpalania pochodni.

Jestem zaskoczony reakcją mediów i abonentów. Klientom nc+ oferujemy najtańsze pakiety w tej samej cenie co w N czy Cyfrze+, ale programów jest o kilkanaście więcej. Do tego w pakiecie za 59 zł klienci mają już program N Sport HD. Osoby, które dokładnie zapoznają się z naszą ofertą, zrozumieją, że już w podstawowych pakietach mamy bardzo wiele kanałów

– powiedział Julien Verley, prezes NC+, dodając jeszcze, że w reakcji na krytykę nadawca nie zamierza zmieniać oferty

Na oficjalnym profilu Facebookowym i forum nadawca nie komentuje również całej sprawy. Chce poczekać aż „temperatura dyskusji nieco opadnie”. Pytanie tylko CZY opadnie?

Co Wy myślicie o ofercie nc+?

 

AKTUALIZACJA – 26.03.2013

Po publikacji tekstu odezwał się do mnie założyciel Anty NC+ tłumacząc, że wrzawa na ich Facebooku jaką obserwujemy nie ma na celu popularyzacji forum. 

Forum powstało po wrzucaniu obrazków (przedwczoraj wieczorem) na wniosek fanów fanpage, zatem nie ma to nic wspólnego z obrazkami i zwiększaniem popularności

– komentuje twórca popularnego profilu, który pragnie pozostać anonimowy.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.