Netflix w Europie na początku 2012?

Netflix

Według magazynu Variety internetowa wypożyczalnia filmów, seriali i gier Netflix trafi do Europy w pierwszym kwartale przyszłego roku. Gdzie będzie dostępna?

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że informacje nie są jeszcze potwierdzone. Ale jest się czym podniecać, bo Netflix to jedno z najlepiej zorganizowanych źródeł tanich filmów, seriali i gier dostępnych zarówno w usłudze wysyłkowej, jak i internetowym katalogu VOD.

Według Variety, Netlix miałby zadebiutować na początku 2012 roku w Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. O Polsce możemy póki co zapomnieć, ale nasi rodacy mieszkający na wyspach być może dostaną rewelacyjną usługę. W USA firma ma 23 miliony członków. Jej Europejski odpowiednik, LoveFilm należące od stycznia 2011 do Amazon EU, dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Danii i Norwegii, może pochwalić się „zaledwie” 1,6 milionami zarejestrowanych członków.

Jak działa LoveFilm

Czy czeka nas wojna internetowych wypożyczalni? Mam taką nadzieję! Najwyższy czas. Być może jeśli do tego dojdzie, to w poszukiwaniu nowych klientów firmy zaczną rozszerzać ofertę na wschód. W Polsce VOD rozwija się całkiem nieźle, a brakuje naprawdę poważnych graczy oferujących nie tylko treści w wersjach cyfrowych, ale również zdalne wypożyczanie filmów na nośnikach fizycznych.

Tylko czy my się tego kiedyś doczekamy?

 

Źródło: WhatHiFi

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.