Nowatorskie, zwariowane, niemożliwe, fantastyczne! Oto przyszłość technologii

Myślicie, że przezroczysty telewizor, to wszystko na co dzisiaj nas stać? Phi! To tylko początek! Na CES 2016 można było rzucić okiem w przyszłość. Oto ona…

 

 

Rozkładany ekran Samsunga

Ekrany LFD Samsunga do zastosowań profesjonalnych i biznesowych. Szkoda, bo chciałbym je mieć w korytarzu :)

CES 2016 - prototyp rozkładanego telewizora Samsunga

 

Zwijany ekran OLED LG

Pisałem o nim już wielokrotnie i nie ma nic do dodania – jest rewelacyjny! Patrząc na takie rozwiązania nabieram wiary, że być może do roku 2020 doczekamy się pierwszych, seryjnie sprzedawanych telefonów z ekranami zwijanymi w rulon. Później nic nie będzie już stało na przeszkodzie, by wprowadzić to samo rozwiązanie w tabletach, komputerach, a w końcu i telewizorach.

 

Przezroczyste i lustrzane ekrany Samsunga

O dwóch prototypach tego typu pisałem już na blogu w czerwcu. Na CES 2016 Samsung pokazał je ponownie i zapowiedział, że przynajmniej jeden z nich (przezroczysty) ma wejść do sprzedaży w tym roku. Głównie do zastosowań biznesowych, ale to już coś!

CES 2016 - Samsung - przezreoczysty OLED

Lustrzane ekrany znamy już od dawna i najwyższa pora, by pojawiły się w naszych łazienkach. Nie żebym czuł jakąś ogromną potrzebę, by sprawdzać mojego Facebooka w czasie mycia zębów, ale po prostu fajnie byłoby żyć w filmie Science-Fiction.

CES 2016 - lustrzany ekran Samsunga

 

3D bez okularów Changhong – never forget!

No dobra, wiem – 3D już #nikogo. Ale ja naprawdę bym chciał, żeby producenci wrócili do rozwoju autostereoskopii. Dobrze działające 3D bez okularów w wysokiej jakości mogłoby być tym, co zmieniło by świat płaskich ekranów. Fajnie więc zobaczyć chociażby prototypy na stoisku firmy Changhong.

CES 2016 3D bez okularów

 

Maska do paintballa z ekranem u Intela

Na stoisku Intela można było obejrzeć nowoczesną maskę do paintballa tworzoną we współpracy z firmą Empir3.Ma ona wbudowany ekranik podobny do tego, jaki znamy z Google Glass.

CES 2016 - Maska do paintballa od Intel i Empir3

Można ją podłączyć bezprzewodowo do kamery GoPro i na przykład wyglądać bezpiecznie za róg. Albo odpalić jakąś aplikację. Ot chociażby mapę otoczenia czy licznik kulek.

CES 2016 - Maska do paintballa od Intel i Empir3

 

Rzeczywistość rozszerzona OTG

Google Glass poszły do piachu, ale rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality) żyje i się rozwija. Ot chociażby w postaci niezbyt pięknych, ale wielozadaniowych okularów OTG, jakie widziałem na CES.

CES 2016 - OTG AR 1

To tak naprawdę mini komputer zamknięty w oprawkach okularów, a co za tym idzie również ogromne możliwości. Wystarczy napisać odpowiednią apkę i wszystko jest możliwe.

CEs 2016 - OTG AR

 

 

Oto przyszłość.

Podoba się Wam?

 

Zapraszam na mój Facebook i kanał na YouTube.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.