Nowe telewizory dotykowe. Samsung nadal konkuruje z LG

Dotykowy Samsung

Dotykowy telewizor LG Pentouch, który testowałem w Berlinie, pozwalał na obsługę aplikacji za pomocą specjalnych „piórek”. Samsung również chce zaproponować dotykowe telewizory nowej generacji, ale umożliwiające sterowanie własnymi palcami.

Koreański producent ma już w swojej ofercie dotykowe ekrany prezentacyjne. Ot chociażby model 650TS o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, w których podobnie jak w LG Pentouch obraz zmienia się za pomocą rysików.

Samsung jest też partnerem Microsoftu w projekcie dotykowego stołu Surface drugiej generacji. I to właśnie z tego doświadczenia producent chce skorzystać w produkcji dotykowych paneli nowej generacji. 40-calowe panele LCD mają być wyposażone w czujniki optyczne na podczerwień w każdym pikselu wykrywające odbicia obiektów. System ma być bardziej precyzyjny i wygodniejszy w obsłudze niż dotychczasowe rozwiązania stosowane w elektronicznych tablicach. Taki telewizor będzie w stanie rozpoznać do 50 punktów dotyku ekranu.

Samsung już rozpoczął produkcję nowych paneli dotykowych LCD. W pierwszej kolejności zobaczymy je w interaktywnym stole Surface 2, o którym wspominałem. Później Koreańczycy wydadzą zapewne również urządzenia tradycyjne. Oby znalazł się wśród nich odpowiednik Pentouch TV od LG, coś niedrogiego dla zwykłych odbiorców, a nie tylko wersje dla firm i uczelni.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.