Nowe filmy w Strefie VOD UHD Samsunga. Niestety jeszcze nie na Tizenie [aktualizacja]

Strefa VOD UHD w telewizorach Samsunga była pierwszą w Polsce i drugą w Europie usługą VOD z filmami w rozdzielczości 4K. Teraz jej oferta się poszerza. Tylko co z Tizenem?

Usługę testowałem dla Was w czerwcu 2014 roku. Samsung przecierał wtedy szlaki dla streamingu UHD nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. 10 dostępnych na starcie filmów nie stanowiło konkurencji dla największych dostawców VOD, ale były to filmy w lepszej niż zazwyczaj jakości. Oczywiście nie aż takiej, by mogły konkurować z Blu-ray, ale deklasującej wszelkie kopie HD z VOD.

Samsung VOD UHD VS VoD Onet - Jak ona to robi

Teraz Samsung Polska poszerza ofertę filmów.

W nowej Strefie VOD UHD na kinomanów czekają słynne światowe produkcje. Warto wspomnieć o adaptacji poczytnego kryminału Jo Nesbo pt. Łowcy głów. Wielbicieli horrorów z pewnością zainteresuje Kolekcjoner w reżyserii Marcusa Dunstana (dostępny od 1 września), jak również amerykańska Inkarnacja twórców słynnego The Ring. Z kolei na miłośników melodramatów czeka wzruszająca historia miłosna w filmie pt. Na zawsze Twoja oraz francuski romans Pożądanie z Sophie Marceau i François Cluzet w rolach głównych

– czytam w oficjalnej informacji prasowej.

Oprócz tego jeszcze coś dla dzieciaków:

  • 7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę
  • Tulisie
  • Zambezia

Polskie kino reprezentują w usłudze tytuły: W ciemności, Bejbi Blues, Jesteś Bogiem, Pod Mocnym Aniołem i Miasto 44.

Częściowo za darmo, dla posiadaczy telewizorów Samsunga z serii H i J.

Jedyny problem, to fakt, że aplikacji nie ma jeszcze na tegorocznym Tizenie. Po dwóch miesiącach rozwoju oferta aplikacji się poprawiła, ale Strefy VOD UHD nadal nie ma.

Pytałem producenta o premierę tej appki na nowych telewizorach przy okazji przygotowywania poprzedniego materiału o Tizenie, ale póki co nie ma jeszcze daty premiery jej nowej wersji. Na Samsungu JS8500, do którego mam obecnie dostęp jej obecnie nie widać.

Samsung zdecydowanie radzi sobie z 4K (w odróżnieniu od np. Blu-ray Disc Association), ale niestety kilka dodatkowych filmów w ofercie wiosny nie uczyni. To świetny dodatek do telewizora, bo prosty w obsłudze i dostępny częściowo za darmo. Może przekonać niejedną osobę do VOD. Jednak w kwestii UHD potrzebujemy dużo większej oferty i przede wszystkim regularnie dodawanych nowości.

 

AKTUALIZACJA 11.08.2015

Aplikacja Strfa VOD UHD jest już dostępna na systemie Tizen TV. Sprawdzałem na Samsungu JS8500. Dał mi o tym znać czytelnik JS w komentarzu pod tym wpisem. Dzięki!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.