Nowe inwestycje LG Display w giętkie ekrany?

Według koreańskich źródeł firma LG Display planuje zainwestować ogromne fundusze w rozwój technologii giętkich ekranów.

O przyszłości wyświetlaczy OLED pisałem pod koniec ubiegłego miesiąca. Jedną z największych nowinek będą ekrany giętkie, a w przyszłości nawet zwijane. Zdaniem niektórych analityków rynku takie cuda techniki mają pojawić się w sprzęcie mobilnym w ciągu dwóch najbliższych lat. Nie zdziwiłbym się, biorąc pod uwagę, że giętkie panele OLED mamy w telefonach już teraz. Tylko póki co ich plastyczność jest ograniczana przez sztywne obudowy.

Rozwój może być jeszcze szybszy, jeśli potwierdzą się informacje jakie podaje Reuters. Zdaniem tego serwisu firma LG Display, obecnie największy producent paneli OLED na świecie, planuje zainwestować 900 miliardów wonów (około 802,75 mln dolarów) w budowę nowej linii produkcyjnej małych i średnich ekranów organicznych. Jej zadaniem miałoby być wypuszczanie tysięcy ekraników elastycznych dla komórek, smartwatchy, opasek sportowych itp.

Póki co producent nie komentuje tej wiadomości, więc należy ją traktować jako plotkę.

Prędzej czy później czy to u LG, Samsunga, Sony, czy innych producentów, takie inwestycje jednak się pojawią. Obecnie OLED jest nadal dość drogi i skomplikowany w produkcji, ale wraz z usprawnieniem procesu będzie wręcz odwrotnie. To nie tylko zysk dla odbiorcy końcowego (jakość, futurystyczne funkcje, wytrzymałość itd.), ale również dla producenta.

Dlatego, z powodów czysto finansowych, nowoczesnych, giętkich OLEDów będzie więcej. Najpierw w sprzęcie mobilnym, bo to właśnie on sprzedaje się obecnie najlepiej. Później w większych przekątnych.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.