Nowe komórki i zegarek ZTE

Produkty chińskiego producenta ZTE są już dostępne w Polsce, więc warto rzucić okiem na nowości. W ofercie pojawi się okrągły smartwatch i luksusowa komórka.

ZTE Axon Watch

Zegarek Chińczyków będzie miał 1,4 calowy ekran AMOLED rozdzielczości 400 x 400 pikseli z wbudowanym GPSem, Bluetooth 4.1, 512 megabajtami RAMu i 4 GB pamięci na programy. Nie będzie działał w środowisku Android Wear, ale Tencent OS.

Ta ostatnia informacja jest dość rozczarowująca, bo oznacza, że najprawdopodobniej zegarek nie pojawi się w Europie i USA. Szkoda, bo wygląda całkiem nieźle.

 

ZTE Axon

Szanse na premiery dwóch nowych telefonów są większe. Będą to ZTE Axon i ZTE Axon Lux. Pierwszy z nich będzie kosztował równowartość 435 dolarów, a drugi, bardziej luksusowy, 625 dolarów. Obydwa mają procesor Snapdragon 810 i ekran o przekątnej 5,5 cala, ale o ile wersja tańsza wyświetla obraz rozdzielczości 1080p, o tyle model Lux to już Quad HD. Komórki różnią się też innymi specyfikacjami:

  • 32 GB pamięci vs 1280 GB
  • 3 GB RAM vs 4 GB RAM

Producent chwali się, że wersja luksusowa będzie pierwszym telefonem na świecie, z możliwością odblokowania ekranu trzema metodami biometrycznymi: za pomocą odcisku palca, głosu lub skanu oka.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.