Nowe plazmy Samsunga już w sklepach

Nowe plazmy Samsunga

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Nowe plazmy Samsunga z serii E8000, E6500, E550, E530 oraz E490 i E450 trafiły już do sprzedaży w Polsce. Co ciekawego w nich znajdziemy wiadomo już od czasu Samsung Forum 2012. Sterowanie gestami, możliwość rozbudowy w przyszłości, ciekawy design i nowe funkcje internetowe. Rzućcie okiem.

W 2012 roku w ofercie firmy Samsung wyposażył swoje telewizory plazmowe w filtry Real Black oraz Real Black Pro. Dzięki temu – jak twierdzi koreański producent – flagowy model E8000 (na zdjęciu) oferuje obecnie najgłębszy poziom czerni, możliwy do uzyskania w telewizorach tego typu. Jest to możliwe właśnie dzięki panelowi Real Black Pro oraz wykorzystaniu specjalnego filtra antyrefleksyjnego Real Black i panelu Clear Image, który ogranicza odblaski światła.

Kombinacja tych technologii zapewnia intensywne, naturalne kolory i ostry obraz o doskonałym kontraście nawet w jasnych pomieszczeniach. Podobnie jak w serii telewizorów plazmowych firmy Samsung z ubiegłego roku, także obecnie użytkownicy zyskują dodatkowy cal ekranu. Znacznie zmniejszona zostałaprzerwa między ramą a samym ekranem. Telewizor E8000 posiada cienki profil o grubości 1,5 cala i ultracienką  ramę Plasma +1 w kolorze czarnym tytanowym.

Nowe plazmy Samsunga

Najwyższa seria telewizorów plazmowych Samsung Smart TV wyposażona jest również we wbudowaną kamerę i dwa głośniki, dzięki czemu użytkownik ma możliwość sterowania telewizorem za pomocą gestów ręką lub poleceń głosowych. Innowacyjność i wizja firmy Samsung została doceniona przez organizatorów tegorocznych targów CES 2012. Najwyższa seria E8000 otrzymała nagrodą Innovations Design and Engineering Awards CES 2012.

Tegoroczne modele plazm zostały także wzbogacone o nowe funkcje Samsung Smart TV, takie jak:

Album Family Story. Umożliwia on zarządzanie kolekcjami cyfrowych fotografii i wyświetlanie ich na dużym ekranie. Zdjęcia mogą być pobierane bezpośrednio z telefonów czy aparatów cyfrowych. Możliwe jest także przesyłanie komunikatów lub prowadzenie rodzinnego kalendarza z wykorzystaniem smartfonów, tabletów lub komputera.

Aplikacja Fitness. Pozwala użytkownikom telewizorów Samsung Smart TV monitorować postępy w zakresie pracy nad kondycją fizyczną. Umożliwia także bezprzewodowe podłączenie wagi Wi-Fi Body Scale w celu rejestracji pomiarów, a także wykorzystanie wbudowanej w telewizor kamery do stworzenia „wirtualnego lustra”, które pozwoli korygować pozycję przy wykonywanych ćwiczeniach.

Sekcja Kids. Zawiera gry edukacyjne i inna rozrywka dla dzieci, dzięki którym nauka i odkrywanie świata zmienią się we wspaniałą zabawę. Poprzez zmianę telewizora w nadzorowane przez rodziców interaktywne centrum nauki, Samsung wzbogaca czas, który dzieci spędzają przed ekranem.

Niektóre z nowych plazm Samsunga, takie jak 60-calowy model E6500 (powyżej) zostały wzbogacone o funkcję Smart Evolution. Jest to zestaw, który będzie zapewniał posiadaczom wybranych modeli telewizorów możliwość unowocześniania swoich urządzeń o nowe funkcje przez kolejne 4 lata. Z zestawu będą mogli korzystać posiadacze telewizorów Samsung Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży jako osobny produkt od 2013 do 2016 roku.

W tegorocznych modelach znalazła się także aplikacja Samsung AllShare Play – nowa odsłona usługi AllShare. Dzięki dostępnej pamięci AllShare Play umożliwia ona pobieranie i wymianę treści multimedialnych z różnych urządzeń, jak np. smartfony, tablety czy laptopy. Wbudowany w telewizor moduł sieci bezprzewodowej i funkcja AllShare Play umożliwią dostęp do urządzeń bez konieczności zakupu dodatkowego wyposażenia, np. adaptera WLAN.

Użytkownicy mogą korzystać z filmów, plików muzycznych i zdjęć zapisanych na dysku USB za pomocą funkcji ConnectShare Movie i oglądać swoje zasoby na ekranie telewizora. Funkcja PVR umożliwia nagrywanie i przechowywanie ulubionych filmów bezpośrednio na dysku twardym telewizora.

Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli:

  • PS64E8000 –  13 499 zł
  • PS51E8000 – 7 799 zł
  • PS60E6500 – 8 499 zł
  • PS51E6500 – 5 799 zł
  • PS60E550 – 7 499 zł
  • PS51E550 – 4 899 zł
  • PS51E490 – 3899 zł
  • PS51E450 – 2 799 zł
  • PS43E490 – 3049 zł
  • PS43E450 – 2049 zł
Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.