Nowe telewizory 3D: LG LW980S już w Polsce

LG LW980S

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Niespełna miesiąc temu zastanawiałem się, czy ostatnia promocja LG to wstęp do wprowadzenia na polski rynek topowego modelu LW980S. Okazało się, że przewidywania były słuszne.

Najnowsza linia telewizorów LG Cinema 3D – LW980S (w rozmiarach 47 i 55 cali) to połączenie dwóch technologii: NANO FULL LED oraz CINEMA 3D. Dzięki temu LG Electronics stworzyło model, który nie tylko dostarcza znakomitych efektów trójwymiarowych, ale także doskonale oddaje barwy. Telewizor został wyposażony również w kilka innowacyjnych rozwiązań. Krótko o każdym z nich:

Duel View: jeden telewizor – dwa obrazy. W linii LW980S, LG po raz pierwszy zastosowało technologię Duel View, dzięki której użytkownicy m.in. konsol Xbox 360 odkryją zupełnie nowy wymiar gamingu. Gracze uzyskują możliwość korzystania z trybu Split screen, dzięki któremu na 1 ekranie TV LG LW980 otrzymują 2 oddzielne obrazy przy pomocy specjalnych okularów polaryzacyjnych. Dzięki temu rozwiązaniu każdy z nich widzi własny obraz gry, co jest podobne do efektu jakby grali na 2 oddzielnych monitorach.

Pilot LG MagicPilot Magic Motion (na zdjęciu po prawej). Korzystając z pilota Magic Motion, użytkownicy telewizora LW980S mogą sterować treściami premium w prosty i intuicyjny sposób. Wystarczy kilka kliknięć pilotem przypominającym obsługę myszy komputerowej. Ponadto dzięki funkcji Smart Share bezprzewodowe przesyłanie treści między telewizorem, telefonem komórkowym i innymi urządzeniami cyfrowymi staje się niezwykle proste.

Zestaw okularów. W zestawie z telewizorem znajduje się 7 par okularów polaryzacyjnych 3D. Jak również komplet okularów do systemu Duel View, składający się z jednej pary okularów A i jednej pary okularów B.

Technologia NANO FULL LED.  Jest to najbardziej zaawansowany technicznie system podświetlania, stosowany obecnie w linii telewizorów Premium od LG. Polega ona na bezpośrednim podświetleniu mikroskopijnych punktów, nadrukowanych na niezwykle cienkiej folii umieszczonej na matrycy telewizora. Dzięki temu zabiegowi, światło jest rozpraszane w efektywny i równomierny sposób, dając obraz o wyjątkowej jasności, klarowności i wysokim kontraście – 10 000 000:1.

Systemy wspomagające ruch. LW980S charakteryzuje także świetne oddanie ruchu. Jest to wynikiem połączenia dwóch rozwiązań. Pierwsze to technologia TruMotion 400 Hz, multiplikująca klatki, drugie to skanowanie podświetleniem. Ich jednoczesne zastosowanie gwarantuje, że obrazy będą wyświetlane niezmiernie płynnie, niezależnie od dynamiki fabuły.

Nowy design. Wąska ramka otaczająca ekran pozwala uzyskać maksymalną powierzchnię do wyświetlania. Rozwiązanie to sprawia, że widzowie czują się tak, jakby znajdowali się w centrum akcji. Matryca jest przykryta dodatkową taflą cienkiego szkła, która chroni ją przed uszkodzeniami. W przeciwieństwie do innych telewizorów cienka ramka modelu LW980S nie wpływa znacząco na jakość dźwięku. Wszystko dzięki subwooferowi zamontowanemu z tyłu modelu LW980S, który znacznie ulepsza głębie niskich tonów.

Do tego doliczmy platformę Smart TV, czujniki sterujące jasnością obrazu itp. A ile trzeba za to wszystko  zapłacić? Cena LW980S w rozmiarze 47 cali została ustalona na ok. 9 tysięcy zł. Za model 55LW980S trzeba będzie zapłacić 3 tysiące złotych więcej.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.