Nowy Apple iPhone jeszcze dziś

Konferencja Apple

Dzisiaj o 19:00 polskiego czasu odbędzie się kolejna konferencja Apple. Co na niej zobaczymy?

To nie jest temat ściśle telewizyjny, ale Obywatel HD nie jest też blogiem wyłącznie o RTV. Lubię wszelkie gadżety elektroniczne, a kto jak kto, ale Apple potrafi je robić. W tym roku konferencja może być wyjątkowo ciekawa. Odbywa się niedługo po prezentacjach Amazona. Pamiętacie nowy sprzęt tej firmy?

Pod nogi Apple właśnie upadła rękawica. Następnym krokiem Amazona będzie silny cios otwartą dłonią w twarz producentów iPada, iPhone’a i iPodów. Czy Apple zrobi unik? A może pierwsze wyprowadzi silny prawy sierpowy i powali Amazona na dechy?

Czego możemy spodziewać się po dzisiejszej konferencji?

Nowy iPhone

O tym sieć trąbi od dawna i sprawa jest prawie pewna… chociaż oczywiście niepotwierdzona. Nie wiem tylko co więcej może Apple wepchnąć do swojego telefonu? Nie sądzę by zmienił się ekran, Retina jest już wystarczająca, raczej pojawią się nowe aplikacje i może zaktualizowana stylistyka.

Zamiast zupełnie nowego modelu spodziewałbym się raczej odświeżonej wersji iPhone’a 4. Podobno ma się on nazywać iPhone 4S i być tańszą wersją obecnie sprzedawanego sprzętu.

Szczerze? Nowy iPhone ucieszy mnie tylko dlatego, że stary model dzięki niemu stanieje. Poza tym wielkich zmian komórka Apple nie potrzebuje.

Apple iPhone

Nowy iPad… raczej nie

Biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję oraz silny atak super taniego Amazon Kindle Fire (199 dolarów) Apple musi znów przyciągnąć uwagę do swojego tabletu. Dzisiejsza konferencja ma jednak skupiać się na iPhonie. Nowego iPada raczej nie zobaczymy. Co najwyżej pojawią się nowe funkcje dla starego sprzętu. W sieci pojawiają się chociażby plotki o oficjalnej premierze aplikacji do obsługi Facebooka, która wypłynęła na chwilę w lipcu.

Nowe usługi

To jest bardziej niż pewne. Apple zawsze chwali się na konferencjach nowymi możliwościami swojego sprzętu i serwisów. Czasem niezłymi, a czasem żałośnie prymitywnymi. Tym razem może być ciekawie, bo w sieci krążą plotki o wypożyczalni aplikacji z App Store. Nie wiadomo czy to prawda, a jeśli tak to ile będzie kosztowało wypożyczanie, ale jeśli wiadomość się potwierdzi, to App Storę będzie jeszcze bardzie atrakcyjnym sklepem.

Testowanie gier i programów przed zakupem – podoba mi się to.

iOS 5

Nowe oprogramowanie zbliża się wielkimi krokami. Czy będzie je można ściągnąć jeszcze dzisiaj? Niektórzy dziennikarze są co do tego sceptycznie nastawieni pamiętając dość słabą betę. Ale Apple na pewno podzieli się chociażby datą premiery nowego software’u.

 

Jeszcze raz przypominam, że konferencja startuje dzisiaj o godzinie 19:00 polskiego czasu. Niestety Apple nie udostępnia transmisji na żywo, więc musicie polegać na szybkich blogerach ;)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.