Obejrzyj The Simpsons na… płaszczu LED [wideo]

Video Coat

Kurtki i płaszcze przyszłości będą nas nie tylko grzały, ale i zabawiały. Tak przynajmniej sadzą twórcy Video Coat, 60-calowego wyświetlacza LED, który można na siebie założyć. Serial Simpsonowie wygląda na nim nawet nieźle.

Oświetlenie LED to dzisiaj już nic nowego. Podobnie jak telewizory LED (podświetlane tymi diodami) i wyświetlacze wielkoekranowe, w których diody nie służą do podświetlania, ale tworzenia obrazu. Właśnie z czymś takim mamy tu do czynienia. To męski płaszcz skonstruowany z siatki diod LED 160 x 120 pikseli.

Ten nietypowy wyświetlacz LED pokazuje jak najbardziej zwyczajny sygnał NTSC. Diody zostały umieszczone na giętkich podkładkach. Wyświetlają ruchomy obraz nie tylko z przodu, ale także na rękawach i z tyłu. System jest zasilany z baterii 12V i może odtwarzać sygnał z iPoda lub DVD.

Video Coat diody LED

Zastosowanie? Przede wszystkim potwierdzenie, że twórcy są w stanie to zrobić. Ale to mogłoby się sprawdzić w praktyce. Ot chociażby jako ruchomy, bardzo przyciągający wzrok nośnik reklamy. Byłby to na pewno ciekawszy sposób, niż kartonowe plansze zawieszone na ramionach.

 

Źródło: Cathode Corner

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.