Odtwarzacze multimedialne ASUS-a

asus bds-700

Po prezentacji streamera multimediów WD TV Live mam trochę alergię na słowa „odtwarzacz multimedialny”. Ale dla ASUS-a zrobię wyjątek, bo producent określa tym mianem stacjonarny player Blu-ray z funkcjami streamera.

Chodzi o dwa urządzenia: O!Play BDS-500 i BDS-700. Są to odtwarzacze Blu-ray z rozbudowanymi, dodatkowymi funkcjami multimedialnymi. Przede wszystkim producent chwali się odtwarzaniem plików z USB. Playery mają radzić sobie z 45 najpopularniejszymi formatami. Między innymi takimi standardami dźwiękowymi jak FLAC, WAV, AIFF. Piszę o dźwięku, bo widać, że firma mocno na niego stawia. BDS-700 ma cyfrowo-analogowy konwerter stereo wypuszczających ze swoich trzewi audio SNR 115 dB. Obsługa Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio to już standard, którego też nie mogło zabraknąć.

Producent wspomina też o obsłudze dysków zewnętrznych sformatowanych w systemach FAT i NTFS. Chociaż to akurat też nie jest żadna kosmiczna funkcja. Mają ją już prawie wszystkie odtwarzacze Blu-ray z obsługą multimediów z USB.

Ciekawe jest za to wsparcie dla obrazów ISO dysków Blu-ray i Blu-ray 3D. Teoretycznie dla możliwości wygodnego odtwarzania swoich kopii zapasowych. W praktyce oczywiście dla osób znających PirateBay’a.

Na deser jest jeszcze wbudowane WiFi w modelu 700 i widgety sieciowe takie jak YouTube, Picasa czy Flickr.

Podsumowując szału tutaj nie ma, ale jeśli odtwarzanie ISO 3D będzie działało dobrze, to odtwarzacz może zostać przyjęty bardzo ciepło. Pytanie tylko czy urządzenia trafią w ogóle do Polski? Póki co ich nie widziałem

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.