Oglądasz telewizję? To szybciej umrzesz

Fot. na licencji CC @alviseni Flickr

Internet, gry i telewizja psują życie seksualne par. Okazuje się jednak, że mogą być też zabójcze. Oglądanie telewizji nie wykończy Cię na miejscu, ale skróci Twoje życie nawet o 5 lat… przynajmniej według Australijczyków.

Jak zapewne pamiętacie telewizja powoduje cukrzycę i choroby serca. To według jednego badania. Inne, przeprowadzone na Australijczykach, wskazuje, że oglądanie telewizji przez 6 godzin dziennie może skrócić życie o 5 lat. Nawet jedna godzina przed telewizorem, to o około 22 minut krótsze życie.

Takie wnioski wyciągnięto z badania przeprowadzonego na 11 tysiącach Australijczyków powyżej 25. roku życia. Ich wyniki opublikowano na łamach British Journal of Sports Medicine. Doktor Lennert Veerman, z School of Population Health na Uniwersytecie Queensland, porównuje oglądanie telewizji do palenia papierosów i otyłości.

Ilość palaczy jednak spada, a osób oglądających telewizję nie, co ma wpływ na całe populacje

tłumaczy naukowiec.

Fot. na licencji CC Yann!s Flickr

Oczywiście samo oglądanie telewizji nie jest niczemu winne. Nie chodzi tu o jakieś tajemnicze promieniowanie czy niewidzialne ludzkim okiem fale smażące nam mózgi. Chodzi o stare, dobre lenistwo. Siedząc 6 godzin dziennie przed telewizorem znacząco ograniczamy ruch. A jak wiadomo ruch to zdrowie.

Wiemy, że ruch fizyczny jest dobry dla zdrowia, więc nic dziwnego, że jego brak jest dla nas niedobry

– mówi Veerman.

Może na kartonach z nowymi telewizorami powinny pojawić się ostrzeżenia podobne do tych z opakowań papierosów?

Oglądanie telewizji zabija!

;)

 

Fot. na licencji CC Yann!s/Flickr  i @alviseni-Flickr

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.