OLED Sony HMZ-T1 najpierw w Harrods [aktualizacja]

Sony HMZ-T1

Hełm OLED Sony HMZ-T1, który widziałem w Berlinie trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Już teraz można go zobaczyć w Harrodssie. Aktualizacja – czujny czytelnik Janek donosi z pola bitwy

Harrods, luksusowy dom towarowy na Brompton Road, w dzielnicy Knightsbridge, w Londynie, jest pierwszym miejscem, w którym można dostać nietypowy gadżet Sony. W innych sklepach pojawi się pod koniec tego miesiąca.

Hełm, okulary, ekran na głowę… trudno powiedzieć jak nazywać HMZ-T1. Najważniejsze, że są to dwa ekraniki OLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli ze wsparciem dla obrazu 3D i symulacją 750 calowego ekranu oglądanego z około 20 metrów.

Sony HMZ-T1

Na targach IFA 2011 miałem okazję pobawić się tym urządzeniem i wrażenia miałem mieszane. Z jednej strony efekt rzeczywiście przypominał siedzenie na sali kinowej, a dźwięk był rewelacyjny. Z drugiej jednak Sony HMZ-T1 jest niezbyt wygodny, od dołu wpada światło psujące efekt, a całość jest diabelsko droga. W Wielkiej Brytanii za HMZ-T1 trzeba zapłacić 800 funtów. To około 4000 zł. Naprawdę gruba przesada.

 

AKTUALIZACJA

Czujny czytelnik Janek dzwonił do Harrodsa i niestety okazuje się, że póki co sprzęt Sony można w nim tylko obejrzeć. Kupić będzie można od połowy przyszłego miesiąca. Janek – dzięki za cynk.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.