OLED Sony HMZ-T1 – wieści od obywateli świata HD [aktualizacja]

Sony HMZ-T1

Po moim wpisie na temat wizjera Sony HMZ-T1 w sklepie Harrods czytelnicy bloga wzięli sprawy w swoje ręce i pociągnęli Sony za język w kwestii polskiej oferty. Wypłynęło kilka ciekawych informacji. Kiedy, gdzie i za ile? Aktualizacja – mam odpowiedź od polskiego Sony.

Na pierwszą linię frontu wszedł Adee Gretschell, który jest wyraźnie podniecony wizją tego nietypowego ekranu OLED. Adee zamówił już swój egzemplarz od Sony. Niestety donosi też, że producent informował go o zaledwie 3 sztukach, które zostały przeznaczone dla Sony Store w Warszawie. Napisałem już do rzecznika polskiego oddziału Sony z pytaniem o dostępność większej ilości HMZ-T1 przed świętami.

Z kolei obywatel ico72 donosi, że polska cena urządzenia to 3600 zł. Adee pisze, że jego zdaniem warto kupić nawet 4 egzemplarze dla całej rodziny. Moim zdaniem polska cena to spora przesada biorąc pod uwagę, że urządzenie nie jest doskonałe, a dodatkowo jest to coś nowego, do czego widzów trzeba jeszcze przekonać.

Sony HMZ-T1 z Tabletowo.pl

Janek uspokaja z kolei osoby, które boją się, że rozdzielczość 720p z T1 będzie zbyt mała do gier wideo.

Xbox 360 pomimo wyjscia hdmi chyba nie ma ani jednej gry która by chodzila w minimum 720p

– pisze czytelnik trochę koloryzując. Jeśli dobrze pamiętam, to gry takie jak Fifa Street 3, Geometry Wars 2 czy Virtual Tennis 3 chodzą na X360 nawet 1080p. Zgadzam się jednak, że w większości przypadków nie jest tak pięknie i ekraniki OLED o rozdzielczości 1280 x 720p spokojnie wystarczą do grania na konsoli.

Co myślicie o Sony HMZ-T1? Będziecie go kupować za 3600 zł?

AKTUALIZACJA

Na moim Facebooku wspominałem już, że dostałem odpowiedź od rzecznika polskiego oddziału Sony. Tak jak już wspominaliście w komentarzach, Sony HMZ-T1 jest do obejrzenia w salonie Sony Store w warszawskim centrum Arkadia (al. Jana Pawła II 82). Do masowej sprzedaży w Polsce sprzęt wróci niestety dopiero w lutym.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.