Olimpiada 2012 będzie w 3D

Londyn 2012

Nie ma jeszcze konkretnych informacji, ale wiadomo już, że niektóre z rozgrywek olimpiady Londyn 2012 będą transmitowane w trójwymiarze.

O 3D w transmisjach z olimpiady mówi się od dawna. Anglicy ćwiczą się w nowego rodzaju programach. Ostatnio można było chociażby obejrzeć Wimbledon w 720p wprost ze strony BBC.

Mimo, że technologia 3D ma nadal znaczenie marginalne w stosunku do szerokiego odbiorcy, to i tak kilka wydarzeń będzie transmitowane w 3D

powiedział Luc Doneux z firmy EVS, której sprzęt będzie odpowiedzialny za to, by igrzyska olimpijskie 2012 można było obejrzeć w jak najlepsze jakości.

Londyn 2012

Prawa do programu w Wielkiej Brytanii ma BBC, więc najprawdopodobniej transmisje 3D będzie można obejrzeć na kanale BBC HD. Jednak tak jak wspominałem, szczegółów jeszcze nie ma. Cieszy natomiast fakt, że w przypadku wspominanego Wimbledonu, podczas którego też użyto technologii 3D, transmisja była licencjonowana do sześciu innych kanałów 3D (między innymi ESPN w USA). Na świecie jest obecnie około 40 stacji nadających w trójwymiarze. 3D w Polsce wygląda bardzo biednie, ale Cyfra+ i platforma n pokazywały już kilka razy wyjątkowe wydarzenia sportowe w technologii stereoskopowej. Myślę, że istnieje spora szansa, że na tak gigantyczną imprezę sportową jak olimpiada, doczekamy się pokazów 3D również u nas.

Według badań DisplaySearch, do końca tego roku na całym świecie ma sprzedać się około 20 milionów telewizorów 3D.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.