Optoma WHD100 – Full HD bez kabli?

Firma Optoma ma w swojej ofercie transmiter bezprzewodowy WHD100. Urządzenie niewielkich rozmiarów, ale wysokiej ceny. Czemu takie drogie?

Optoma WHD100 kosztuje w polskich sklepach internetowych około 920 złotych. Za taką sumkę można kupić kilkadziesiąt metrów kabli HDMI, obłożyć nimi całe mieszkanie i nie martwić się o przenoszenie komputera pod telewizor, przestawiania konsoli itp. Cena jest więc zaporowa. Ale producent zapewnia, że uzasadniona. Podobno WHD100 jest w stanie wysłać drogą radiową sygnał Full HD 1080p z dźwiękiem przestrzennym 6 Mbps AC-3 i DTS, a nawet obraz w trójwymiarze. Sygnał ma wędrować na maksimum 7 metrów, a opóźnienie nie ma przekraczać 1 ms.

Ciekawe, ciekawe. Kiedyś miałem w testach podobne urządzenie, ale niestety nie spełniało ono składanych przez producenta obietnic. Obraz był gorszej jakości, opóźnienia nie do zaakceptowania. To było jednak dobre 3 lata temu. Ciekaw jestem jak sytuacja wygląda obecnie.

Napiszę do producenta i jeśli będzie chętny podesłać mi ten sprzęt do testów, to sprawdzę go osobiście.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.