Osobista telewizja Netii – oglądasz co chcesz?

Telewizja Osobista Netia
Netia chce zachęcić nowych klientów do swoich usług wprowadzając Telewizję Osobistą, coś co ma sprawić, że spojrzymy na telewizor świeżym, internetowym okiem. Nadawca używa wielu mocnych słów, ale prawda jest taka, że już to wszystko znamy. Co nie zmienia faktu, że to krok we właściwą stronę.

Telewizja Osobista to kolejny krok w realizacji nowej strategii Netii, wyrażonej hasłem: Dostarczamy świat on-line. Z Telewizją Osobistą klient nie będzie skazany na ciągłe skakanie po kanałach w poszukiwaniu interesującego programu. Sam zdecyduje co, kiedy, gdzie i na czym ogląda, spośród bogatej oferty filmów i seriali, cyfrowej telewizji, nieograniczonych zasobów internetu lub własnych multimediów

– mówi Grzegorz Esz, dyrektor ds. komercyjnych, członek zarządu Netii.

W praktyce oznacza to:

  • dekoder (prawie) Full HD 1080i z tunerem DVB-T,
  • widgety internetowe na ekranie telewizora: YouTube, Facebook, Gazeta.pl, Plotek,
  • wideo na życzenie: ipla, Kinoplex, HBO GO,
  • odtwarzanie własnych multimediów z pamięci USB podpiętej do set-top-boxa,
  • komunikacja z innymi urządzeniami przez DLNA.

Na swojej stronie internetowej Netia określa Netia Player (dekoder) mianem nowej definicji pojęcia telewizji. Troszeczkę przesadza, ale niech jej będzie. W komunikatach prasowych podkreśla też silną współpracę z HBO GO. Ta usługa jest też jednym z głównych elementów nowej kampanii reklamowej Netii.

HBO GO dostępne jest wyłącznie wraz z internetem Netii (dotychczasowa oferta No Limits nie uległa większym zmianom) w cenie 24,90 zł z możliwością miesięcznego okresu darmowego testu. HBO GO TV, czyli HBO GO z Netia Playerem to miesięczny wydatek w kwocie 29,90 zł brutto, przez pierwsze dwa miesiące za 1 zł. Umowa zawierana jest na czas nieokreślony z odroczoną w czasie, malejącą opłatą aktywacyjną

– pisze Media2.

Przez pierwsze dwa miesiące jest nieźle, ale później opłaty skaczą do 89,90 zł za miesiąc w pakiecie Internet + HBO GO TV. Jeśli będziecie chcieli wziąć pakiet internetowy, telefon i telewizję cyfrową, to zapłacicie obecnie w Netii 129,90 zł miesięcznie.

Mówiąc inaczej, jest to po prostu połączenie internetu, telewizji, oraz usług sieciowych w tym VOD. To żadna rewolucja, raczej dochodzenie do światowych standardów, ale oczywiście również krok we właściwą stronę, więc nie będę narzekał.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.