Oznaczenia energetyczne na telewizorach jak na lodówkach

Niektórzy producenci w Polsce już przyklejają nowe etykiety o zużyciu energii do kartonów swoich telewizorów (ostatnio widziałem ją na pudle Samsunga D7000). Inni dołączą do nich do 30 listopada. Nie mają wyboru.

Nowe oznaczenia są wymagane przez unię. Znamy je już doskonale z produktów AGD. Na telewizorach też się przydadzą. Na oznaczeniach widać wyraźnie kategorie energetyczne – od A do G, gdzie A to produkt najbardziej oszczędny. Większość producentów zapewne przyjmie je ciepło. W końcu od dawna toczą bój na energooszczędność i są już w tym całkiem nieźli.

Nowe rozporządzenia są przez nas mile witane i już wprowadziliśmy oznaczenia, by nasi klienci dysponowali pełnią informacji dotyczących wydajności energetycznej naszych produktów na rok 2011

– powiedział Adrian Northover-Smith z firmy Sony. Producent dodał, że chce obciąć zużycie energii w swoich produktach o 30% w latach 2008 – 2015.

 

 

Źródło: What HiFi

Fot. na licencji CC Wikipedia

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.