Panasonic PT-EX16KE – „projektorek” za 80 tysięcy złotych

Panasonic PT-EX16KE

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Kto przy zdrowych zmysłach kupiłby projektor o rozdzielczości obrazu 1024 x 768 za 78999 złotych? Według Panasonica powinien to być każdy, kto szuka sprzętu profesjonalnego.

Panasonic PT-EX16KE będzie sprzedawany z gwarancją na 3 lata (w przypadku lampy na 3 lata lub 3000 godzin pracy). To taki mały dodatek, by jakoś uzasadnić potworną cenę. Prawie 80 000 złotych mówi bardzo dosadnie, że to urządzenie do zastosowań profesjonalnych. Projektor ma nędzną rozdzielczość 1024 x 768 pikseli, ale świetną jasność 16 000 ANSI lumenów i kontrast 2500:1. Ze złącz mamy do dyspozycji HDMI, DVI-D, BNC, VGA oraz RJ45 przez które można zarządzać projektorem zdalnie. Najważniejsze są tu jednak dodatki. Na przykład system łączenie obrazu z kilku urządzeń.

Pozwala on „bezszwowo” łączyć obraz z dwóch projektorów np. w projekcji panoramicznej (Edge Blending). Za dopasowany poziom nasycenia kolorów przy tym połączeniu odpowiada Color Matching. Wierne i żywe odwzorowanie barw zapewnia funkcja Pure Color Control – możliwość sterowania wyłącznie żółtą barwą obrazu. Korekcja efektu trapezowego (Keystone Correction) wynosi +/- 40 stopni zarówno w pionie jak
i poziomie

– wyjaśnia Panasonic.

Panasonic PT-EX16KE

Producent umieścił w projektorze również mechaniczne zasłanianie przesłony, dzięki któremu projektor nie wyświetla czarnego koloru tylko odcina światło z obrazem.

Gdyby cena Was nie zniechęciła, to może sprawią to wymiary. Panasonic PT-EX16KE ma 349 x 650 x 815 milimetrów i waży 46,5 kilogramów.

Czy ktoś chce zainstalować coś takiego w domu? ;)

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.