Panasonic też chce mieć WiFi w aparatach… ale jeszcze nie ma [wideo]

Lumix

Pamiętacie jak kiedyś pisałem, że Chiny i Korea rządza obecnie światem elektroniki? Uwielbiam mieć rację ;) Raptem tydzień temu pokazywałem aparaty Samsunga z funkcjami WiFi, a już pojawiają się naśladowcy. Panasonic też chce mieć WiFi w swoich kompaktach. W Hamburgu prezentuje model DMC FX90 którego migawkę można zwalniać zdalnie za pomocą nowej komórki Panasonica Eluga. Problem w tym, że ta funkcja póki co jest tylko prototypowa.

No i to by było na tyle. Funkcja zdalnego sterowania działała świetnie, a podgląd na ekranie telefonu tego co „widzi” aparat sprawdzał się znakomicie. Problem w tym, że ta technologia u Panasonica to póki co tylko pewna koncepcja. Nie wiadomo kiedy trafi ona na półki sklepowe. Oby jak najszybciej, bo Koreańczycy raczej w tej wojnie nie będą brali jeńców. Wspomniane funkcje WiFi prezentowane tydzień temu w Pradze już są dostępne i działają równie znakomicie.

 

 

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.