Panasonic Viera Connect w odtwarzaczach Blu-ray

Panasonic DMP210

Viera Connect to usługa Smart TV Panasonica. Dawniej dostępna tylko w telewizorach. Teraz też w wybranych odtwarzaczach Blu-ray dzięki aktualizacji oprogramowania.

Usługę Viera Connect opisywałem chociażby przy okazji recenzji plazmy Panasonic TX-P55VT30. Kiedyś było to Viera Cast, teraz Japończycy dodali sklep z dodatkowymi aplikacjami i zmienili delikatnie nazwę. Różnic nie ma wielkich, ale możliwość instalowania dodatkowych programów (a także gier, które wyglądają ciekawie), to aktualnie rzecz podstawowa w Smart TV i dobrze, że Panasonic ją ma.

W serwisie What HiFi czytam o możliwości aktualizacji trzech odtwarzaczy Blu-ray tego producenta o funkcje Viera Connect:

  • Panasonic DMP-BDT110,
  • Panasonic DMP-BDT210,
  • Panasonic DMP-BDT310.

Nowe oprogramowanie można znaleźć na oficjalnej stronie PanasonicaInstrukcje instalacji też są w sieci.

Wiadomość bardzo mnie cieszy, bo jeśli pamiętacie moją recenzję odtwarzacza Blu-ray Panasonic DMP-BDT210, to wiecie też, że czepiałem się w niej między innymi właśnie braku pełnej oferty Smart TV producenta. Teraz Panasonic trochę to nadrabia. Szkoda jednak, że tylko w trzech modelach.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.