Panasonic VIERA Remote App – jakie to jest? [wideo]

Panasonic Remote App

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

O aplikacji VIERA Remote App wspominał już na Mult-blogu Andrzej. Ja miałem okazję sprawdzić tę funkcję osobiście na Panasonic Convention 2012 w Hamburgu i nie mam wątpliwości, że to jedna z najciekawszych nowości Panasonica w tym roku.

Remote App to aplikacja dla urządzeń z systemami operacyjnym Android oraz iOS (a więc między innymi iPhone, iPad, iPod Touch itd.), która zamienia nowoczesny telefon czy tablet w pilota. Program pozwala na kontrolę podstawowych funkcji telewizora czy zestawu kina domowego, ale nie tylko na to. Za jego pomocą można wpisywać adresy stron www, a także streamować w czasie rzeczywistym materiały z komórki/tabletu na telewizor i w drugą stronę. Bezprzewodowo można wysyłać zdjęcia i filmy. Przedstawiciele producenta powiedzieli mi, że w przypadku wideo płynnie będzie można streamować nawet materiał w 1080i.

Funkcja działa tak szybko i intuicyjnie, że aż mam ochotę zmienić telefon na coś z Androidem lub iOS.

Komunikacja jest dwustronna, więc obraz z telewizora można też przenosić do komórki. W tym przypadku jesteśmy jednak ograniczeni do treści z tunera telewizyjnego. Nie będzie więc możliwe np. streamowanie na ekran telefonu czy tabletu obrazu z odtwarzacza Blu-ray lub konsoli do gier podłączonej przez HDMI.

Inna wada systemu, to konieczność przenoszenia po jednym zdjęciu naraz. Szkoda, że nie można wrzucić do pamięci telewizora (lub wpiętej do niego karty SD lub pendrive’a) całej galerii zdjęć, by np. wygodnie zaprezentować całą serię fotek z wakacji.

Pomijając jednak te dwie wady, aplikacja Panasonica działa rewelacyjnie. Jest intuicyjna, szybka i tak prosta, że nie wymaga żadnych instrukcji. Jeśli japoński producent będzie miał więcej takich dodatków, to być może dogoni jeszcze Koreańczyków.

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.