Philips 8109 z Androidem – sprawdzam jeszcze raz dla czytelnika

Philips 8109 - Ipla i Ambilight

Pod moim niedawnym wpisem o Androidzie czytelnik Leniuch zgłosił sporo problemów z telewizorem Pilips 8109. Obiecałem sprawdzić je u siebie i obietnicy dotrzymuję.

O co chodzi?

We wtorek opublikowałem materiał dotyczący Androida w telewizorach. Odpowiadałem w nim na pytanie czy ma on sens. Pod tekstem czytelnik Leniuch odniósł się do mojego wpisu oraz testu telewizora Philips PFS8109 z systemem operacyjnym Google. Wspomniany czytelnik ma spore problemy ze swoim egzemplarzem, który aktualnie jest w serwisie. Poprosiłem go o podanie kilku przykładów bugów jakie miał, bym mógł sprawdzić czy to kwestia dotycząca jego egzemplarza, czy wszystkich telewizorów z tej serii. Leniuch odpowiedział konkretnie z czym miał problemy, za co bardzo mu dziękuję.  Ja przetestowałem.

 

Wersja oprogramowania

Philips 8109 Leniucha działał na softwarze z z końcówką .107.

Telewizor, który jeszcze przez chwilę stoi o mnie jest 0.9.88.0

 

Testy

Leniuch pisał o problemach z konwersją 2D do 3D w przypadku sygnału telewizyjnego. Po włączeniu tej funkcji telewizor mu się blokował i pozwalał na powrót. Sprawdził to u siebie na sygnale DVB-T. Nie miałem takiego problemu. Opcja włączała i wyłączała się, mogłem przechodzić do menu i Smart TV.

 

Drugą kwestią był nieaktywny przycisk Ambilight na pilocie w aplikacji Ipla.

Sprawdziłem to i potwierdzam – w niektórych aplikacjach przycisk nie działa. Nie tylko w Ipli, ale np. również w Kinoplex.

Philips 8109 - Kinoplex i Ambilight

Rozwiązaniem problemu jest wejście do opcji Ambilight z opcji TV (zębatka na pilocie).

Philips 8109 - Ipla i Ambilight - z opcji

Ciekawe jest to, że przycisk nie reaguje tylko w niektórych aplikacjach. Np. w Google Play Movies działa bez problemu.

Philips 8109 - Filmy Google i Ambilight

Zapytam producenta czy to kwestia oprogramowania TV, czy funkcji aplikacji Smart TV.

 

Trzecia kwestia o jakiej pisał Leniuch, to zawieszanie systemu przy korzystaniu ze sklepu Google Play i przeskakiwaniu na inne aplikacje.

Sprawdziłem to u siebie i nie miałem tego problemu. Załączam filmik.

 

Leniuch wspominał jeszcze o częstym zawieszaniu się telewizora przy sygnale z dekodera nc+ lub lub DVB-T. Satelity aktualnie nie mam jak sprawdzić, ale wczoraj oglądałem przez godzinę telewizję z DVB-T i nie miałem tego problemu.

 

Dlaczego to piszę?

To proste. Czytelnik zgłasza problemy, mam jeszcze telewizor u siebie, więc sprawdzam. Proszę nie doszukiwać się tu żadnego drugiego dna, bo go nie ma.

Leniuch miał straszne problemy ze swoim modelem, a i ja swego czasu zgłaszałem wiele obiekcji, gdy telewizor działał jeszcze na oprogramowaniu w wersji beta. Z aktualizacji na aktualizację u mnie było jednak lepiej, aż do teraz, gdy telewizor jest w pełni sprawny. Nie jest to najstabilniejsza platforma na rynku, czasem się zawiesza, ale w przypadku egzemplarza, który ja testuję plusy zdecydowanie przeważają minusy.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.