Pierwsza polska telewizja 3D już w kablówce

Fryderyk Chopin 3D

W lipcu pisałem o kilku kanałach 3D telewizji NEXT. To pierwsze polskie przedsięwzięcie tego typu. Przedsięwzięcie, które znalazło drogę do telewizji kablowej.

Astro S.A. uruchomiła pierwsze cztery kanały telewizyjne – NEXT Man 3D, NEXT Lejdis 3D, NEXT Young 3D oraz kanał NEXT Music HD. Tym samym NEXT wprowadziła na rynek telewizji w Polsce nową jakość – pełne kanały 3D

– czytaliśmy swego czasu na oficjalnej stronie firmy. Teraz jeden z kanałów 3D będzie można obejrzeć w sieci kablowej Chopin z Wejherowa. Obecnie dostępny jest już kanał NEXT Men 3D. W październiku mają ruszyć też NEXT Lejdis 3D oraz NEXT Young 3D.

Mając ofertę kanałów w jakości 3D, ułatwimy klientom wybór przy zakupie telewizorów. Najpierw musi być kontent, aby klienci decydowali się na zakup sprzętu do jego odbioru

– tłumaczy Tadeusz Nowakowski, dyrektor sieci kablowej Chopin.

Według informacji jakie podaje Astro S.A. kilkunastu innych nadawców kablowych testuje już sygnał 3D. Kolejne oferty mają pojawić się jeszcze w tym roku.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.