Pierwsze belki głośnikowe Bose [aktualizacja]

Bose CineMate 1 SR

Wpis pochodzi z bloga Multi-blog.pl.

Firma Bose, ceniony producent sprzętu muzycznego, zapowiedział wydanie swoich pierwszych belek głośnikowych. Modele Bose CineMate 1 SR i Bose Lifestyle 135 trafiają już do sklepów zagranicą. U nas ostatnio też widać coraz więcej produktów tego producenta, więc może ich nie zabraknie. AKTUALIZACJA – znam polskie ceny.

CineMate 1 SR kosztuje w Wielkiej Brytanii 1300 funtów (około 6600 zł) i składa się z subwoofera i belki głośnikowej. Model Lifestyle 135 to wydatek 2400 funtów (około 12 000 zł), ale w zamian otrzymujemy również konsolę ze stacją dokującą dla iPoda, tunerem radiowym AM/FM oraz dodatkowymi możliwościami łączności dzięki czterem wejściom HDMI (CineMate 1 SR można podłączyć tylko bezpośrednio do telewizora przez kable cyfrowe lub analogowe).

Bose Lifestyle 135

Obydwa zestawy mają bezprzewodowe wzmacniacze Bose Acoustimass. Producent chwali się też systemami PhaseGuide Technology i TrueSpace, dzięki który ma powstać symulacja dźwięku przestrzennego. Za bardzo bym się tu jednak nie podniecał. Nie widziałem jeszcze żadnych głośników tego typu, które tworzyłyby zadowalające efekt surround.

Największym wrogiem takich urządzeń są zawsze ceny. Niestety w tym przypadku jest podobnie. 6000 i 12 000 zł za belkę głośnikową to przesada. Za tyle można kupić zwykły zestaw surround nawet z odtwarzaczem Blu-ray. I jeszcze sporo zostanie.

Wpis pochodzi z bloga Multi-blog.pl.

AKTUALIZACJA

Wracam na chwilę do tego tematu, bo Bose właśnie podesłał mi polskie ceny sprzętu.

  • Bose CineMate 1 SR – 5999 zł,
  • Bose Lifestyle – 10 499 zł.

Już w sprzedaży. Pytanie kto przy zdrowych zmysłach kupi belkę głośnikową w takiej cenie?

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.