Pierwszy film po polsku w Apple iTunes

zaplatani w itunes

Wpis pochodzi  z bloga Tabletowo.pl.

Choć nic tego nie zapowiadało, w sklepie Apple iTunes pojawił się pierwszy film w języku polskim – „Zaplątani”. Jest to animowana produkcja amerykańskiego studio Walt Disney opowiadająca historię znanej z baśni braci Grimm Roszpunki i awanturnika Flynna, który postanawia uwolnić złotowłosą dziewczynę z wysokiej wieży będącej jej więzieniem.

Dotąd w sklepie iTunes można było znaleźć jedynie produkcje zagraniczne, które nie miały nawet napisów. Z tego powodu można żywić nadzieję, że pojawienie się „Zaplątanych” da początek rozszerzeniu asortymentu wirtualnej wypożyczalni Apple i dodaniu do niej filmów w języku polskim. Nie wiem jak Wy, ale ja chciałbym, aby był to TRON.

W iTunes powstała specjalna kategoria, do której można dotrzeć zarówno na komputerze, jak i natablecie. Po otwarciu aplikacji iTunes na iPadzie, należy dotknąć grafiki podpisanej „Films in Your Language”. Przekierowuje ona do zbioru, w którym przechowywane są filmy w języku polskim. Koszta wypożyczenia lub zakupu jedynej aktualnie znajdującej się tam pozycji, wcześniej opisanych „Zaplątanych”, kształtują się następująco:

HD:

  • zakup – €16,99
  • wypożyczenie na 48 godzin – €4,99

SD:

  • zakup – €13,99
  • wypożyczenie na 48 godzin – €3,99

Jak widać, ceny nie są dostosowane do naszych polskich, rachitycznych portfeli. Mimo to niezwykle cieszy nas fakt, że Apple dostrzegło potencjał w naszym rodzimym rynku i zamierza rozwinąć oferowane przez siebie usługi. Oby tak dalej!

Wpis pochodzi  z bloga Tabletowo.pl.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.