Pilot w zegarku

EOG YW0550

W jednym z japońskich serwisów informacyjnych trafiłem na zegarek EOG YW0550. To ciekawe urządzenie, które łączy w sobie możliwości elektronicznego czasomierza i pilota zdalnego sterowania do telewizora lub/i odtwarzacza. Jak się okazuje, by kupić coś takiego wcale nie trzeba ściągać sprzętu z Japonii. W Polsce taki gadżet można dostać za 50 zł.

Wspomniany EOG YW0550 kosztuje w Japonii 1320 jenów, czyli właśnie około 50 zł. Zegarek ma wymiary 260 x 25 milimetrów i waży 100 gramów. Najciekawszą funkcją jest oczywiście sterowanie telewizorem.

EOG YW0550

Tak jak wspominałem, podobne urządzenia są dostępne w Polsce za niewielkie pieniądze. Wystarczy zerknąć na ofertę Allegro. Na kilku stronach aukcji można znaleźć urządzenia kosztujące niecałe 30 zł. Wraz z kosztami wysyłki kwota ta rośnie do 45-50 zł.

Konstrukcje są oczywiście diabelsko tandetne. Wyglądają jak tanie zegarki kupione na giełdzie dla gimnazjalisty. Mają duże koperty, duże przyciski numeryczne i funkcyjne.

Zegarek z pilotem

Ale rzeczywiście można za ich pomocą sterować sprzętem elektronicznym. Zegarki mają wbudowane porty podczerwieni i wspomniane klawisze. Z funkcji bardziej standardowych oferują kalendarz, stoper no i jeszcze godzinę :)

Allegrowicze piszą często, że to idealna rzecz na prezent. Tu bym zachował „lekką” ostrożność, bo jak wspominałem sprzęt jest arcy tandetny. Ale jest też dość tani, więc jeśli macie jakiegoś znajomego Obywatela świata HD, który lubi takie głupoty, to na najbliższe imieniny możecie mu sprezentować ciekawy upominek. Po tygodniu zabawy zapewne wyląduje w szufladzie, ale 7 dni radości za 50 zł, to całkiem niezła oferta.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.