Planeta Ziemia na żywo – w tę niedzielę

Planeta Ziemia
Planet Earth, to seria filmów przyrodniczych telewizji BBC, która rzuca na kolana zarówno pod względem artystycznym, jak i technicznym. Teraz Anglicy idą jeszcze dalej i chcą zaoferować dokładnie to samo, ale na żywo. W 140 krajach jednocześnie.

Na samym początku wyjaśniam, że oficjalna strona polskiego BBC rozwiewa wszelkie niepokoje związane z dostępnością tego wydarzenia w kraju nad Wisłą. Program „Planeta Ziemia Live” będzie można obejrzeć również u nas. I to już w ten weekend. Planet Earth Live startuje w niedzielę, 6. maja 2012 o godzinie 21:00. Kolejne odcinki w języku angielskim będą transmitowane w każdą niedzielę i czwartek. W te same dni, ale o 19:00, będzie też można obejrzeć powtórki wcześniejszych odcinków w języku polskim. Komentarz przeczyta oczywiście Krystyna Czubówna… no bo któż inny? :)

A czym się tu podniecam? Rozmachem. Twórcy programu będą śledzili na żywo zwierzęta w sześciu krajach, na 5 kontynentach. Transmisję w wysokiej rozdzielczości będą mogli oglądać fani programu ze 140 krajach. W pierwszym odcinku Richard Hammond (najbardziej znany z programu „Top Gear”) będzie śledził lwy w Kenii. Jego partnerką będzie Julia Bradbury z magazynu „Countrylife”.

Richardowi i Julii towarzyszyć będą ekipy telewizyjne oraz zoolodzy – znawcy poszczególnych gatunków. Będą oni włączać się w przekaz na żywo, pokazując nam w czasie rzeczywistym to, co będzie się akurat działo w świecie zwierząt. Co więcej, dzięki zastosowaniu technologii HD zobaczymy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. W kolejnych odsłonach cyklu zobaczymy losy słoniątek w Kenii, niedźwiedzi w Minnesocie, makaków na Sri Lance i wielorybów, zamieszkujących Pacyfik

– czytamy na oficjalnej stronie.

Zapowiada się na spektakularny program przyrodniczy.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.