PlayStation 3 i telewizja bez HDMI na Sony Bravia

Fot. na licencji CC Szufan Flickr

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Na Obywatelu HD wspominałem, że Sony chce rywalizować z Apple za pomocą „nowego rodzaju telewizora”. Teraz pojawiają się wieści, że japoński producent może wejdzie na wojenną ścieżkę również z nadawcami kablowymi.

Według anonimowych źródeł The Wall Street Journal Sony rozważa uruchomienie usługiinternetowej telewizji mającej konkurować z kablówkami. Usługa miałaby streamować do telewizorów Sony Bravia nie tylko tradycyjne programy (filmy, seriale itd.), ale również gry prosto z konsoli PlayStation 3 i materiały w wysokich rozdzielczościach ze stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray. Wszystko oczywiście w czasie rzeczywistym. Usługa miałaby być całkowicie internetowa, a więc nie wymagałaby podłączenia przez kabel HDMI. Wystarczyło by szybkie łącze internetowe. Sprzęt mógłby stać w innym miejscu.

Jeśli to miałby być ten „nowy rodzaj telewizora”, o którym wspominał Sir Howard Stringer, to mam mieszane uczucia. Z jednej strony możliwości są ogromne, ale z drugiej czy aż tak bardzo praktyczne? PlayStation 3 i Blu-ray to urządzenia typowo stacjonarne. Jak często zdarza się Wam, że chcecie odpalić coś z nich w innym miejscu niż własnym domu? A nawet jeśli, to dana zawartość (gra, film itd.) musiały by być cały czas w napędzie.

Playstation 3 Disc

Chyba, że Sony ma na myśli głównie streaming kopii cyfrowych dostępnych np. w Playstation Network. Wtedy miałoby to większy sens. Możnaby, na przykład, włączać zdalnie gry zapisane na dysku swojej konsoli, podczas wizyty u znajomego posiadającego ten sam sprzęt.

Jedno jest pewne, w tych plotkach może być ziarno prawdy. Sony wyraźnie szuka nowych sposobów na poprawienie wyników sprzedaży. Czegoś innego niż u konkurencji, rewolucyjnego i na tyle ciekawego, by dla samej usługi klienci rezygnowali z Samsungów, LG i Panasoniców. Czy Japończykom się uda? Oby. Póki co Smart TV w wydaniu Sony nie rzuca na kolana.

Fot. na licencji CC Szufan Flickr

Wpis pochodzi z Multi-bloga.

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.