Poniedziałek na skróty: 80 filmów UHD, 64 OLEDy w lustrze za 700 euro i 250 000 klocków LEGO

Po długim weekendzie zapraszam na leniwy poniedziałek! Zobaczcie jak 250 000 klocków LEGO zmienia się w Sokoła Millennium i przeczytajcie gdzie w Polsce dostępnych jest 80 filmów 4K. Na deser również 64 panele OLED w lustrze dla burżujów.

 

FilmBox Live poszerza ofertę Ultra HD

W zeszłym roku Samsung i LG tłukły się na treści 4K. Samsung uruchomił pierwszy aplikację Strefa VOD UHD (którą dla Was testowałem), a LG odpowiedziało chwilę później programem FilmBox Live. Teraz ten drugi poszerza ofertę treści 4K.

W telewizorach LG znajdzie się zakładka „Kino LG 4K”, a w niej 80 filmów w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Dostęp do Kina LG 4K jest darmowy przez 6 lub 12 miesięcy od momentu aktywacji kodu otrzymywanego po rejestracji na stronie www.promocjalg.pl.  Promocja obejmuje telewizory LG z lat 2014 i 2015.

 

Wirtualna ręka z jednego sensora

Japońska firma Murata Manufacturing stworzyła niewielki sensor w postaci opaski na rękę, który umie mierzyć bardzo dokładnie przepływ prądu w mięśniach. W praktyce to niewielkie (15 x 27 x 4 mm) urządzenie pozyskuje takie dane, które po przetworzeniu pozwalają na stworzenie wirtualnego modelu np. ruszającej się dłoni. Trzy metalowe elektrody zbierają informacje o potencjale elektrycznym i częstotliwości, a oprogramowanie filtruje je z biologicznego „szumu” jakim przepełnione jest nasze ciało.

Efektem końcowym jest odwzorowanie ruchów dłoni w świecie wirtualnym, bez jakichkolwiek dodatkowych czujników. Wystarczy opaska na ręce i w VR możemy ruszać rękoma.

Informacja TechOn

 

Największy Sokół Millennium z LEGO

Podczas Star War Day w Melbourn w Australii członkowie fanklubu Lego Master Builders Dan skonstruowali z klocków LEGO największy model statku Sokół Millennium z Gwiezdnych Wojen. Do złożenia tego kolosa wykorzystano 250 000 szarych klocków LEGO.

 

Lusterko OLED Philipsa potaniało

Kilka lat temu pisałem o interaktywnym lustrze Philips LivingShapes. Była to konstrukcja o wymiarach 75 x 75 cm, która składała się z 64 paneli oświetleniowych OLED. Fizycznie lustro nie było wielkie, ale cena robiła wrażenie – 12 000 zł.

Właśnie dlatego lustro trafiło wtedy do kategorii Burżujstwo.

Dzisiaj burżujem możecie zostać i Wy! Lustereczko Philipsa potaniało. I to dużo, bo o aż 80%! Aktualnie Philips LivingShapes można kupić za 700 euro czyli około 2800 zł. Nadal sporo, ale już w zasięgu zdrowego rozsądku. Tym bardziej, że świeci ono naprawdę fajnie. Na targach IFA 2014 miałem okazję stanąć przed nim i efekt jest rewelacyjny. Panele OLED rozświetlają się dookoła twarzy pozostawiając środek ciemny.

Idealna konstrukcja do nakładania makijażu lub golenia.

 

Miracast w Xbox One

W nadchodzącej aktualizacji konsoli Xbox One Microsoftu ma się pojawić wsparcie dla Miracasta. Oznacza to, że za pośrednictwem konsoli będziecie mogli streamować obraz z komórki, tabletu czy komputera na telewizor. Z lekkim opóźnieniem, więc raczej do pokazywania zdjęć czy strony internetowej, a nie gier, ale jednak.

Inną ciekawą opcją ma być streaming telewizji z konsoli do komputera z systemem operacyjnym Windows 8, 10 lub do sprzętu mobilnego.

Więcej informacji o aktualizacji na filmie.

 

Apple Watch używa OLEDa

Okazuje się, że Apple, firma która stroni od technologii OLED i od lat trzyma się paneli LCD, wykorzystała panel organiczny w zegarku Apple Watch. Wersja 38 mm ma ekran OLED 272 x 340 pikseli (290 ppi), a 42 mm ekran 312 x 390 pikseli (302 ppi). Apple określa te wyświetlacze mianem „flexible Retina Display”. Bo jak wiadomo u Apple nic nie może mieć takiej nazwy jak gdzie indziej :)

Rozbiórka zegarka na części na filmie:

 

Leniwego poniedziałki!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.