Poniedziałek na skróty – iPhone 6 za 9 mln złotych, więcej UHD i Alternatywy 4 w HD

Wydawać by się mogło, że po targach IFA 2014 i prezentacji nowych iPhonów przyjdzie spokojniejszy okres. Jednak nie! Jest sporo wieści o Ultra HD i drogim sprzęcie dla burżujów. BARDZO drogim. Lecimy ze skrótem!

Logo Ultra HD i Blu-ray 4K

Oficjalne logo Ultra High Definition wygląda tak jak poniżej. Moim zdaniem jest słabe, ale to kwestia gustu.

Ultra HD logo

Na deser Blu-ray Disc Association ogłosiło, że ustaliło WRESZCIE standard Blu-ray ultra HD. Problem w tym, że ma on zostać wdrożony dopiero latem 2015 roku, a nowy nośnik zadebiutuje na święta 2015. Czyli za rok. Nie spieszą się panowie, nie spieszą.

 

UHD to streaming

Trochę lepiej z Ultra HD będzie w streamingu z sieci. Nawet w Polsce jest z tym ciekawie. Mamy Strefę VOD UHD i streaming z Opery Wiedeńskiej, o którym pisałem na Gazecie.

Samsung Strefa VOD UHD

Wprzyszłości będzie jeszcze lepiej. Oto firmy, które już mają lub planują wprowadzenie streamingu UHD. Na starcie oczywiście w USA.

  • Netflix – już jest
  • Amazon – w październiku
  • Maxdome, Wuaki.tv i CHILI – zapowiadają sygnał 2160p dla Europy
  • Sony – streaming filmów w USA
  • 20th Centruy Fox i Paramount – umowa z Samsungiem i być może innymi

Dzieje się.

 

iPhone 6 za 9 000 000 zł

Podobają się Wam nowe iPhony? Może by tak zaszaleć i kupić model za 9 mln złotych? Tak, dziewięć milionów złotych. Projektant błyskotek Alexander Amosu stworzył telefon pokryty 18-karatowym złotem i wykładany diamentami. Szczególną uwagę przykuwa 51,29-karatowy diament w kształcie logo producenta.

Call of Diamond iPhone 6

„Call of Diamond iPhone 6” kosztuje 1,7 mln funtów, czyli około 9 mln złotych.

Będzie płacz jak na imprezie wpadnie do toalety.

 

Taniutki Bang & Olufsen

Przy 9 mln złotych za telefon cena 27 000 dolarów (około 88 000 zł) za 85-calowy telewizor Bang & Olufsen Avant wydaje się śmieszna.

Bang & Olufsen Avant

Warto dorzucić jeszcze 6000 zł na zautomatyzowaną podstawkę. Przecież to drobniaki.

 

Alternatywy 4 HD

Na deser coś z polskiego podwórka. W sobotę TVP HD wyemitowało pierwsze odcinki zremasterowanej wersji serialu Alternatywy 4. Informowałem Was o tym na Facebooku i wiem, że wielu z Was ucieszyło się na tę wiadomość. Jest lepsza oprawa audiowizualna i dodatkowe sceny, które wcześniej usunęła cenzura.

Kolejne odcinki (3 i 4) za tydzień, 20. września od 21:55. Również na TVP HD.

 

Udanego poniedziałku Obywatele!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.