Poniedziałek na skróty – LG stawia na OLED, smart okulary Lenovo, konsole z Blu-ray 3D i tablet NVIDIA

Poniedziałek

Zanim rozpoczniecie nowy tydzień i zaczniecie tęsknić za weekendem, zerknijcie na skrót najciekawszych informacji z ostatnich dni. Są giętkie OLEDy, tablety dla graczy, konsole prawie next-gen i inne nowinki.

OLED oczkiem w głowie LG

Telewizor OLED LG EA980, który testowałem, to tylko początek. LG stawia dużo na tę nową technologię i widzi w niej szansę na pokonanie taniej konkurencji z Chin. Pisałem już o tym na Facebooku.

LCD nie ma przyszłości. Chińczycy mogą wyprodukować telewizory Ultra HD tego typu niższymi kosztami. Nie możemy wygrać tej wojny cenowej. Aby przetrwać, musimy tworzyć produkty, których oni nie mogą zrobić

– mówi w OFweek Oh Chang-ho zajmujący się w LG telewizorami OLED. Firma pokazuje 18-calowy, giętki OLED, o którym pisałem niedawno.

 

Xbox One i PlayStation 4 z 3D… Wreszcie

Taki to właśnie „next gen”, że dopiero dziewięć miesięcy po premierze konsole Sony PlayStation 4 i Xbox One dostają wsparcie dla Blu-ray 3D. Pierwsza będzie maszyna Sony, która ma dostać aktualizację 1.75 w tym tygodniu. Xbox One otrzyma podobne funkcje w sierpniu.

Fajnie, ale czy naprawdę nie można tego było dodać na starcie?

 

Smart okulary od Lenovo

Lenovo Smartglass M100

Okulary Google Glass zmieniły się w ostatnich kilkunastu miesiącach z ekscytującej nowinki, w za drogi i zbyt ograniczony gadżet. Nie znaczy to jednak, że urządzenia tego typu przestają mieć sens. Inne firmy podłapały pomysł Google. Na przykład Lenovo, które pokazało model M100 przeznaczony na rynek chiński.

Okulary mają procesor 1 GHz, kolorowy wyświetlasz rozdzielczości 432 x 244 pikseli, rozpoznawanie gestów i mowy, aparat 5 megapikseli z funkcją nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p, Bluetooth, WiFi i 12 GB własnej pamięci. Sprzęt dostarcza Vuzix.

Okulary Lenovo mierzą 158,75 x 47,62 x 34,92 mm, ważą 51 gramów i będą sprzedawane za 8000 juanów, czyli około 4000 zł. Rewelacyjna cena, prawda?

 

Mniejsze diody LED Sharpa

Małe diody LED sharpa

Japońska firma Sharp pochwaliła się wyprodukowaniem diod LED GM4BN6F3S0A, które mają świecić w 90% gamy kolorów NTSC jasnością 8,3 lm. To około 12% więcej niż w poprzedniej generacji diodek. Największa nowością jest tu jednak rozmiar. Sharp zmniejszył szerokość LEDów z 3,8 milimetra na 3 milimetry.

Diody mają być wykorzystane do podświetlania telewizorów LCD o małych i średnich przekątnych.

 

NVIDIA SHIELD – tablet dla graczy

Ma procesor Tegra K1 2,3 GHz, układ graficzny NVIDIA CUDA, prawdopodobnie 2 GB RAMu i 8-calowy ekran Full HD. To tablet NVIDIA SHIELD, który zdaniem producenta ma być idealnym urządzeniem przenośnym dla graczy.

W Polsce ma kosztować około 1199 zł za wersję 16 GB WiFi i 1549 zł za 32 GB LTE. Premiera wersji WiFi 14 sierpnia.

Macie ochotę pograć mobilnie?

 

Udanego tygodnia!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.