Poniedziałek na skróty – nagrody EISA, tani OLED, 21:9 i Smart dom

Leniwy poniedziałek

Pozdrawiam po urlopie! Wyleniłem się dwa tygodnie i chciałbym tym lenistwem podzielić się z Wami. Zapraszam więc na kolejny Poniedziałek na skróty. Najciekawsze wiadomości, których przejrzenie zajmie Wam maksimum 10 minut. Później możecie wrócić do udawania, że pracujecie.

Nagrody EISA

EISA przyznała nagrody dla najlepszych telewizorów sezonu 2014-2015. Oto najlepsze ich zdaniem modele:

  • High-end TV – LG 4K OLED-TV 77EC980V
  • Smart TV – LG webOS 55LB870V
  • Full HD TV – Samsung UE55H7000
  • 4K Ultra HD TV – Sony 65X9005B

Brawa dla zasłużonych zwycięzców.

 

Zegarek Moto 360 wyceniony

Smart zegarek Moto 360, o którym pisałem pod koniec czerwca, będzie kosztował 249 dolarów. To około 780 zł, więc nie najgorzej jak za konstrukcję, która wygląda tak dobrze.

 

Wygięty monitor 21:9 LG na IFA

O tym co czeka nas na targach IFA 2014 już pisałem. Więcej nowości będzie się jednak pojawiać każdego dnia aż do startu targów. Na przykład LG zapowiedziało prezentację monitorów 34UC97, które będą wyposażone w wygięte matryce IPS o proporcjach 21:9. Pierwsze na świecie, a sami wiecie jak producenci uwielbiają być pierwsi :)

Rozdzielczość monitorów – 3440×1440 pikseli.

 

Samsung w całym domu

Na podwórku Samsunga nowości domowe. Koreański gigant kupił firmę SmartThings, która specjalizuje się w elektronicznym odpicowywaniu mieszkań. Mowa o nowoczesnych zamkach, centralkach automatyzujących, czujnikach wspomagających, aplikacjach dla smartfonów itp. Mówiąc inaczej Samsung rozszerza swoje możliwości w kwestii Smart domu, co wróży dość dobrze przyszłości tego typu rozwiązań. Są one dostępne od dawna, ale brakuje popularyzacji. Tak duża firma jak Samsung może być w stanie stworzyć produkty zamieniające każdy dom w cyfrowa wersję 2.0. Trzymam kciuki.

Co ciekawe podobne kroki podejmuje również Apple, Microsoft, Google i GE. Możliwe, że niedługo czeka nas mała wojna na automatyzację domów.

 

Vizio wycofuje 245 tys. telewizorów

Nieco mniej udany okres miała firma Vizio, która musiała wycofać z rynku 245 000 telewizorów. Problemem jest podstawka, która nie była dostatecznie stabilna.

Pisałem już kilka razy o nowych regulacjach Unii Europejskiej, która wymaga, by telewizory były stabilniejsze. Dlatego w nowych seriach tak popularne są podstawki umieszczone po dwóch stronach obudowy. Plus – stabilność. Minus – brak możliwości obracania telewizora.

 

„Tani” OLED

Jednym z niewielu problemów telewizora OLED LG EA980, który dla Was testowałem, jest cena. To nadal wydatek około 12 000 zł. Z czasem będzie się to zmieniać co widać prawie każdego miesiąca. Na przykład teraz LG wyceniło nowy model OLED z webOS, 55EC9300, na 3500 dolarów. To nadal dużo (około 11 000 zł), ale mowa o najnowszym modelu, który do sprzedaży wejdzie dopiero 25. sierpnia.

Jeśli tak dalej pójdzie, to w przyszłym roku ceny OLEDów zaczną schodzić do normalnego poziomu.

 

To tyle na dzisiaj. Wracajcie do lenistwa… znaczy pracy ;)

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.