Poniedziałek na skróty: PlayStation Now na PS3, Roku z Sharpem i Avengers 3 kręcone kamerami IMAX

Amerykanie dostają PlayStation Now w konsoli PS3 i Roku w telewizorach Sharpa, Koreańczycy tagi NFC w taksówkach, a my? Nic z tego, ale chociaż Avengersów 3 kręconych kamerami IMAX.

 

PlayStation Now w PS3 w ten wtorek

12 maja, czyli w ten wtorek, Amerykanie mają dostać usługę streamingu gier z sieci PlayStation Now w swoich konsolach PS3. Usługa bazuje na technologii Gaikai i jest już dostępna na PlayStation 4.

Koszty? Pierwsze 7 dni za darmo, potem 19,99$ miesięcznie. Zdalny dostęp do takich tytułów jak Batman Arkham City, Final Fantasy XIII czy serii Uncharted.

Usługa ma się pojawić w innych urządzeniach. Między innymi w telewizorach Sony Android TV i Samsung Tizen TV.

Kiedy w Polsce? Nie wiadomo.

 

BenQ XR3501 – wygięte 21:9

BenQ XR3501

35-calowy monitor BenQ XR3501 ma proporcje 21:9 i rozdzielczość 2560 x 1080 pikseli. Jest to kolejny sprzęt poszerzający wybór wygiętych monitorów dla graczy.

Zabawka BenQ ma odświeżanie 144 Hz i wsparcie technologii G-sync, która muszę przyznać działa nieźle.

 

Sharp i Roku w jednym mieszkają domku

Sharp Roku TV

Sharp niedługo wróci do Europy, ale najwięcej stawia teraz na rynek amerykański. Jednym z kroków w tę stronę jest partnerstwo z firmą Roku. Rezultatem współpracy ma być wsparcie natywne dla usługi streamingowej Roku w telewizorach Sharp z systemem operacyjnym Android TV.

Modele z możliwościami Roku są już dostępne w USA i Kanadzie w cenach od 380 do 500 dolarów w sieci sklepów Best Buy.

 

Bezpieczne taksówki w Korei

W południowokoreańskim mieście Bucheon wszystkie taksówki będą wyposażone w znaczniki NFC, które będzie można odczytać za pomocą komórki czy tabletu. Po co? Dla bezpieczeństwa. Zeskanowanie taga wyśle automatycznie informacje o rozpoczęciu podróży, numerze rejestracyjnym taksówki i nazwie przewoźnika do wskazanych osób z kontaktów telefonicznych.

Usługa ma ruszyć do końca tego miesiąca. Oprócz dodatkowego bezpieczeństwa pasażerów pomoże też w znajdowaniu zgubionych przedmiotów.

 

Avengers 3 kręcone kamerami IMAX

Dopiero co doczekałem się Avengers: Age of Ultron, a już wiadomo, że trzecia część serii, Avegers: Infinity War, będzie kręcona wyłącznie kamerami IMAX.

Trzeci Avengersi będą podzieleni na dwa filmy i mają to być pierwsze produkcje kręcone w całości nowymi, lżejszymi kamerami IMAX.

Premiera pierwszej części Infinity War – 4 maja 2018. Druga odsłona – 3 maja 2019.

 

Udanego i leniwego poniedziałku!

Opublikowany przez Szymon Adamus

Szymon Adamus, fan wszystkiego co HD, SD i OK. Widzi martwe piksele i ma cztery pary rąk. W każdej z nich trrzyma pilota.